Home(Land): українсько-нідерландська виставка на Dutch Design Week

HIS
Виставка Home(Land) – це спільний проєкт українських та нідерландських дизайнерів, який рефлексує на тему почуття/пошуку дому і туги за ним. Експонати поєднують традиційні ремесла з науковими інноваціями. Виставка шукає відповіді на питання: як не розірвати зв’язок з Батьківщиною та адаптувати звичний спосіб життя до нових (голландських) реалій? Як зберегти надію та любов?
Коли: 22 – 30 жовтня.
Де: Strijp-S area, The New Block, Kastanjelaan 300, Ейндговен, Нідерланди
Організатори: Stichting Art-East + Art-West, Narada Foundation
Куратори: Даша Цапенко та Назар Гресько.
Команда проєкту: Даша Цапенко, Марйо Ван Шайк, Фулко Трефферс, Назар Греcько, Олена Оранська, Оксана Дево.
Мовою дизайну та через сенсорні відчуття запаху та дотику, кросдисциплінарна команда розповідає історії про тепло та захист, про нове старе, про домашні рецепти та локальні ресурси, сміливо пропонуючи їх застосування у (від)будові майбутнього.
Дизайнери обрали два символічні об’єкти: традиційний вівчарський одяг гуню та столовий посуд. Гуня символізує захист від негоди, тепло та затишок, де б ти не був. Посуд нагадує нам про близьких людей, з ким ми збиралися за столом, про відчуття зв’язків та близькості. Водночас обидва ці об’єкти можна взяти з собою, як шматочок «дому». Тепла куртка, в яку можна загорнутися в дорозі та улюблене горнятко, провезене через півсвіту стають провідниками для емоційних спогадів. Взаємодія з такими речами переносить нас у Home(Land) або створює його там, де ми є.
Gunya_Hemp Fur Walnut. Photo: Alex Blanco. Model: Kate Antonenko
Даша Цапенко та Марйо ван Шайк осмислили образ традиційного вівчарського одягу гуні за допомогою аутентичних крафтових технік та інноваційних біотехнологій. Серед експонатів Home(Land) є традиційна вовняна гуня, гуня з екологічного конопляного волокна, гуня з грибного міцелію, вирощеного на основі відходів конопляного виробництва.
Gunya_Ouessant. Photo: Alex Blanco. Model: Oleg Asoiev
Дизайнерка Даша Цапенко сфокусована на створенні текстилю на основі грибного міцелію. Інноваційний матеріал, який Даша розробила в ході власних досліджень, став матеріалом для декількох гунь проєкту Home(Land).
Gunya_Boeren Tesselaar. Photo: Alex Blanco. Model: Nata Kniazkova
В експозиції є гуні, пофарбовані натуральними барвниками, що були видобуті з грибів, а також гуня, фарбована інгредієнтами борщу. Одна з гунь є артоб’єктом, у розрізах її полотна з валяної вовни дизайнерка Марйо ван Шайк помістила зразки насіння. Це рефлексія на тему зруйнованого банку насіння в Харкові, фонд якого був знищений під час війни.
Gunya_Hemp Borsch. Photo: Alex Blanco. Model: Leonie Broekstra
Посуд, зібраний на виставці Home(Land) – це набір історій про Україну, її традиції, інноваційні біоматеріали та наслідки війни. Одна з колекцій глазурована за допомогою солі. Спеціально для проєкту дизайнерка Шарлотта Віссер використала сіль з трьох регіонів України: Криму, Донбасу та західноукраїнських родовищ. Це дизайнерське осмислення соляної кризи та дефіциту, що виник в Україні після анексії Криму та руйнування підприємства «Артемсіль» на Донбасі.
Tableware_Anumo. Photo: Alex Blanco. Design: Sasha Popruga & Stijn Van Aardenne
Спільна колекція українки Саші Попруги та нідерландця Стайн Ван Арденне була створена методом 3D-друку з матеріалів природного походження. Вони поєднують крохмаль, рослинний віск та міскантус (багаторічна трав’яна рослина), щоб відтворити традиційні форми та візерунки української кераміки. Інший інноваційний біоматеріал в проєкті – поєднання лігніну та гречаного лушпиння. Посуд з нього створив дизайнер та дослідник Бассе Стіттген. Українська майстриня Оксана Денисевич застосувала традиційну техніку молочіння кераміки, використавши для цього молоко від фермерів з різних кінців України. Ще одна серія ваз була створена дизайнеркою Анною Рябовою з друзків зруйнованих війною будинків.
Tableware_Salt Glaze. Photo: Alex Blanco. Design: CHY Pottery
Tableware_Anumo. Photo: Alex Blanco. Design: Sasha Popruga & Stijn Van Aardenne
Tableware_Tree of Culture. Photo: Alex Blanco. Design: Basse Stittgen
-
Новий дизайн-хаб на Подолі: знайомтесь із MLYN
Подія -
Архітектурний діалог Україна – Європа: головне з Archmeeting в Івано-Франківську
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
Ищу идею COOSH Showroom в Одесі: інтер’єр, що отримав ArchDaily 2025 Building of the Year Проєкт магазину COOSH в Одесі, розроблений українською студією Sivak+Partners, став переможцем престижної премії ArchDaily 2025 Building of the Year у категорії "Комерційна архітектура". Архітектурне бюро створило унікальний простір, що виходить за межі традиційного розуміння рітейл-дизайну, поєднуючи скандинавську мінімалістичну естетику з тактильними та атмосферними ефектами.
-
Ищу идею Універсальний мистецький простір у Яремче: як старе приміщення перетворилося на сучасну галерею Відновлення автентичності та створення простору, що слугує мистецтву,— ось головна мета нового арт-простору в Яремче. Це місце народилося з ідеї зробити галерею універсальним майданчиком для виставок і подій, які підтримують українську культуру. Завдяки командній роботі та сміливим рішенням вдалося створити інтер’єр, що підсилює мистецтво, не відволікаючи від нього увагу.
-
Український Будівельно-Інвестиційний Конгрес 2025: нова ера інвестицій та розвитку
Подія -
12799 Lamp: світло, що народилося у темряві війни
Освітлення -
Італійський інститут культури запрошує на конференцію "Дизайн для відбудови: інклюзивність та інновації"
Подія -
Interior Design Show Toronto 2025: огляд ключових подій і новацій
Подія -
Ищу идею Forest Villa: гармонія з природою у Verholy Relax Park Студія YOD Group презентувала новий архітектурний шедевр — віллу Forest Villa, що розташована у відпочинковому комплексі Verholy Relax Park у мальовничій Соснівці, що на Полтавщині. Проєкт запрошує гостей зануритися в атмосферу спокою та природної гармонії, вдало поднавши сучасну архітектуру з недоторканим лісовим пейзажем.