Холістична реновація модерністичних будинків: виставка від НСАУ ТА UREHERIT
Анастасия Белогривцева
Національна спілка архітекторів України, у рамках проєкту UREHERIT, готується представити виставку "Холістична реновація модерністичних будинків". Відкриття виставки відбудеться 17 квітня о 14:00 у Білому залі Будинку архітектора за адресою: вул. Б. Грінченка, 7, Київ.
"Холістична реновація модерністичного житла" — що це означає?
Будинки, побудовані 50-70 років тому, зараз потребують комплексної реставрації. Вони не відповідають сучасним вимогам енергоефективності та перестали бути привабливими для мешканців: такий тип житла не враховує поточних потреб та способів життя людей, і часто сприймається як нудний, сірий та візуально непривабливий.
У сьогоднішні часи у різних європейських країнах діють кілька державних програм реновації, які переважно стосуються теплоізоляції та енергоефективності.
«Цією серією подій ми намагаємося стимулювати рух, створити модель та на наступних етапах реалізувати пілотний проект більш широкого масштабу: покращення кожної квартири, загальних внутрішніх і зовнішніх просторів, зберігаючи при цьому візуальну якість та архітектурну єдність усього кварталу. Крім того, ми прагнемо залучити мешканців у процес оновлення, а також шукаємо можливості для нових фінансових та правових інструментів, що дозволять реконструювати житло різних зацікавлених сторін, як приватних, так і державних. І останнє, але не менш важливе: реконструкція має бути відкритою для найбільш вразливих соціальних груп, які зазвичай проживають у такому житлі, та має створити привабливе середовище життя для кожного», — підкреслює куратор ініціативи, президент Асоціації архітекторів Литви Рута Лейтанайте.
Ідея цілісної реконструкції модерністських житлових проектів виникла як балтійська відповідь на конкурс Європейської Комісії програми New European Bauhaus (NEB).
«Ми глибоко переконані, що ця тема актуальна для всіх країн, які мають величезний спадок післявоєнного періоду – величезні мікрорайони модерну, панельний житловий фонд. Пострадянські країни мають справу з тими ж проблемами та викликами, інші європейські країни також розглядають майбутнє модерністського житла», – додає Рута Лейтанайте.
Організатори події: Міжнародна спілка архітекторів UIA, Асоціація спілок архітекторів Балтії BAUA, Асоціація архітекторів Литви, Латвійська спілка архітекторів, Естонська спілка архітекторів; НСАУ.
Форма реєстрації на подію: https://forms.gle/EnBQWEuUGHMipRSq9
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн у подорожах -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Подія -
DVRZ Design Days: Огляд Днів українського дизайну
Подія -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
Конференція з інклюзивного дизайну пройде в рамках ДВРЗ Design Days в "АГРОМАТ"
Подія -
Kyiv Design Week 2024: реєстрацію учасників відкрито
Подія -
Chia-Chair: крісло-грядка для вирощування рослин
Ідея -
Другий Тиждень українського дизайну та інновацій: результати та підсумки
Подія
Перший міжнародний фестиваль фотографії Street Art Photo 2017: Марсель Штайнер, «Київ <-> Цюріх. Сприйняття»
Київ, Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» (м. Київ, вул. Госпітальна, 24а)
16 June 2017, 16:00