Haven: заміський будинок від студії martins
Анастасия Белогривцева
Процес проєктування цього приватного заміського будинку, що розташувався у мальовничому місці під Києвом, поміж сосен та водойми, розпочався з глибокого аналізу особливостей ділянки. Розміри ділянки та її охоронні обмеження стали визначальними у формуванні концепції забудови.
Замовники мріяли про просторий, але функціональний будинок, що ідеально враховував би їхні потреби, не займав зайвого простору та гармонійно вписувався в унікальне природне оточення. Свій дім власники — Катерина Возіанова, засновниця Indposhiv Bespoke House, та її родина — розглядали як простір, де можна згуртуватися, побути разом, відчути радість близькості до природи та одне до одного.
Окрім того, зовнішній вигляд будинку повинен був гармонійно вписуватися у природне оточення, тому було обрано дерев'яне оздоблення фронтальних фасадів з використанням фальцю на бокових.
Всередині будинок площею 216 кв.м розрахований на два поверхи, три санвузли, ігрову кімнату, невелику технічну кухню та основну зону вітальні, столової та кухні, яка стала місцем збору всіх мешканців будинку. Цей особливий простір є відображенням власників та їхніх життєвих звичок.
Простора вітальня дозволяє зібрати велику кількість гостей, а кухонний острів служить не лише для готування їжі, а і являється магнітом для фуршетів та дружніх вечірок. Острів обладнано мийкою та варильною поверхнею з вбудованою витяжкою.
У зимові вечори господарів та гостей дому навколо себе збирає камін, а розкішний стіл зручно вміщує до 10 осіб одночасно.Особливої уваги заслуговують сходи, які елегантно вписалися у вітальню. Великі вікна з розсувними дверима дозволяють максимально злитися з природою в теплу пору року.
«Нашим завданням був мінімалістичний простір, який не дисонував би з пейзажем. А, навпаки, доповнював і підкреслював красу соснового лісу та гір. Тут немає агресивних форм, насичених кольорів, активних текстур — усього того, що створює візуальний шум. Кожна деталь інтер'єру підкреслює велику кількість повітря, світла і близькість мінливого, але завжди привабливого пейзажу», — коментує Ольга Новікова, співзасновниця martins.
В основі філософії студії martins — близькість до природи, максимальне використання натуральних матеріалів, дбайливе ставлення до споживання. Архітектори застосовують якісні оздоблення, меблі та декор, які прослужать багато років, зберігаючи свою актуальність.
Фото: Сергій Кадулін
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія -
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
-
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Подія -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції