Greenary – екологічний будинок, збудований навколо дерева

HIS
Дбайливе ставлення до природи – світовий тренд сьогодення. Те, як дерева та рослини стають повноправними учасниками інтер'єру, в чергове демонструє проєкт міжнародного бюро дизайну та інновацій CRA (Carlo Ratti Associati). Архітектори запропонували план реконструкції італійського фермерського будинку неподалік Парми, згідно з яким житловий простір будується навколо десятиметрового фікуса.
Будинок, розташований у сільській місцевості на півночі Італії, був побудований на замовлення Франческо Мутті, генерального директора компанії Mutti, одного з найвідоміших європейських виробників томатної продукції. Мутті не просто хотів зручне та сучасне житло: на своєму прикладі він пргнув показати, що великі компанії мають підтримувати дослідження в галузі нових способів злиття архітектури, природних елементів та передових технологічних рішень.
Бюро CRA у партнерстві зі студією Italo Rota назвали цей проєкт Greenary (слово означає відразу два поняття: «зелений» та «комора»). Фермерський будинок демонструє нові підходи до стирання кордонів між природним та штучним. Цей план відповідає ідеї біофілії, науковій гіпотезі відомого біолога та професора Гарварда Е.О. Вілсона, який досліджує вроджене бажання людей бути ближче до природи. Концепцію вдалося втілити, збудувавши будинок навколо 60-річного фікуса Альма, який добре підходить для умов утримання у приміщенні.
«Італійський архітектор Карло Скарпа одного разу сказав: «Між деревом та будинком виберіть дерево». Хоча я поділяю його думку, я думаю, що ми можемо піти ще далі і поєднати їх разом. Більшість роботи CRA зосереджена на перетині природного та штучного світів. У цій віллі ми намагаємося уявити новий домашній ландшафт, заснований на ритмах природи», пояснює свою концепцію Карло Ратті, партнер-засновник CRA та професор Массачусетського технологічного інституту.
Для створення ідеальних для дерева умов дизайнери CRA повністю перепроєктували стару фермерську хату, щоб максимально збільшити природне освітлення, тому з південного боку було встановлено десятиметрову скляну стіну. У проєкті використовуються технології та мікроклімат навколишнього середовища, щоб можна було контролювати температуру та вологість, що однаково підходять і господарям, і дереву. Вікна та дах можуть відкриватися та закриватися автоматично: у такий спосіб без проблем можна регулювати кількість сонячного світла та свіжого повітря, що надходить до будинку.
Площа ділянки будинку – понад 2,5 га. Тут, крім житлового приміщення, є і робоче, створене на місці зерносховища. Над проєктом саду, що оточує обидві будівлі, працював ландшафтний дизайнер Паоло Пейроне, і в ньому відбито всю різноманітність пармського регіону.
Резиденція Greenary складається з 7 просторів: три знаходяться вище над рівнем входу, і три під ним. При вході в будинок ви потрапляєте в простір, де рівень нижче на метр по відношенню до кухні та вітальні, і це дозволяє бачити ідилічний луг. Інші рівні будинку задумані як подорож у чудовому краєвиді.
Фото: Delfino Sisto Legnani, Alessandro Saletta
-
Ищу идею Vyshyto House: автентичний український будинок від MAKHNO Studio Українська автентика, закодована в сучасному дизайні та архітектурі — часті запити замовників MAKHNO Studio. Архітектори вірять, що повага до минулого — запорука свідомого майбутнього. Слідуючи цій філософії, у своєму новому проєкті — приватному будинку Vyshyto — студія MAKHNO спробувала вчергове розкрити українську етнічність, зберігши баланс між національним самовдосконаленням та сучасними візуальними рішеннями.
-
Ищу идею Klochenko Architects: гостьовий будинок на березі Дніпра Бюро Klochenko Architects спеціалізуються на мінімалістичних проєктах, де панують тиша та єднання з природою. Проєкт А-House розташований на березі Дніпра, поруч із з основним маєтком. Невелика дерев'яна споруда, виконана в скандинавських традиціях, візуально доповнює архітектурну ідею господарського будинку.
-
Chuzhi: екомаєток, камуфльований у скелястий ландшафт
-
Автономний дім з бомбосховищем від українського айтівця
Ідея -
Monument House: кольоровий модернізм у каліфорнійській пустелі
Архітектура -
Ищу идею Будинок серед сосен від ArchObraz Автономний котедж у передмісті Дніпра – ідеальне місце для спілкування з природою та відпочинку від метушні міського життя. Над проєктом HOUSE AMONG THE PINES працювало місцеве бюро ArchObraz на чолі з Олексієм Образцовим.
-
Ищу идею Enjoy the silence: затишне шале від loft buro Колоритне шале, над проєктом якого працювали loft buro – це потужний ансамбль протилежностей, де всі елементи незалежні, але підтримують головну ідею — неспішно насолоджуватися відпочинком на самоті чи у компанії друзів.
-
Ищу идею 3L Residences, або три сучасних маєтки в Плютах 3L Residences – це інвестиційний проєкт 3-х типових одноповерхових приватних будинків, реалізованих у сучасному стилі, площею 300 кв.м, які розташувалися у мальовничому селищі Плюти, Київської області. Кожний маєток має свою закриту територію, індивідуальну лаунж-зону та басейн. Про 3L Residences, над проєктом якого працювали Софія Журко та Олена Олійник, далі піде мова.
-
Дім з руїн: проєкт чеської студії ORA
-
Ищу идею Big Birch House. Американська класика від Софії Журко та Олени Олійник Історія цього будинку розпочалася кілька років тому. Софію Журко та Олену Олійник запросили спроєктувати інтер'єр заміського вже збудованого будинку та реконструювати його фасад. Виїхавши на ділянку, дизайнерки побачили велику дерев'яну будівлю з клеєного соснового бруса, який простояв порожнім останні 10 років та вимагав серйозного оновлення. Проєкт отримав назву Big Birch House завдяки величезним старим березам, що вишикувалися біля вхідної групи.