Greenary – екологічний будинок, збудований навколо дерева
HIS
Дбайливе ставлення до природи – світовий тренд сьогодення. Те, як дерева та рослини стають повноправними учасниками інтер'єру, в чергове демонструє проєкт міжнародного бюро дизайну та інновацій CRA (Carlo Ratti Associati). Архітектори запропонували план реконструкції італійського фермерського будинку неподалік Парми, згідно з яким житловий простір будується навколо десятиметрового фікуса.
Будинок, розташований у сільській місцевості на півночі Італії, був побудований на замовлення Франческо Мутті, генерального директора компанії Mutti, одного з найвідоміших європейських виробників томатної продукції. Мутті не просто хотів зручне та сучасне житло: на своєму прикладі він пргнув показати, що великі компанії мають підтримувати дослідження в галузі нових способів злиття архітектури, природних елементів та передових технологічних рішень.
Бюро CRA у партнерстві зі студією Italo Rota назвали цей проєкт Greenary (слово означає відразу два поняття: «зелений» та «комора»). Фермерський будинок демонструє нові підходи до стирання кордонів між природним та штучним. Цей план відповідає ідеї біофілії, науковій гіпотезі відомого біолога та професора Гарварда Е.О. Вілсона, який досліджує вроджене бажання людей бути ближче до природи. Концепцію вдалося втілити, збудувавши будинок навколо 60-річного фікуса Альма, який добре підходить для умов утримання у приміщенні.
«Італійський архітектор Карло Скарпа одного разу сказав: «Між деревом та будинком виберіть дерево». Хоча я поділяю його думку, я думаю, що ми можемо піти ще далі і поєднати їх разом. Більшість роботи CRA зосереджена на перетині природного та штучного світів. У цій віллі ми намагаємося уявити новий домашній ландшафт, заснований на ритмах природи», пояснює свою концепцію Карло Ратті, партнер-засновник CRA та професор Массачусетського технологічного інституту.
Для створення ідеальних для дерева умов дизайнери CRA повністю перепроєктували стару фермерську хату, щоб максимально збільшити природне освітлення, тому з південного боку було встановлено десятиметрову скляну стіну. У проєкті використовуються технології та мікроклімат навколишнього середовища, щоб можна було контролювати температуру та вологість, що однаково підходять і господарям, і дереву. Вікна та дах можуть відкриватися та закриватися автоматично: у такий спосіб без проблем можна регулювати кількість сонячного світла та свіжого повітря, що надходить до будинку.
Площа ділянки будинку – понад 2,5 га. Тут, крім житлового приміщення, є і робоче, створене на місці зерносховища. Над проєктом саду, що оточує обидві будівлі, працював ландшафтний дизайнер Паоло Пейроне, і в ньому відбито всю різноманітність пармського регіону.
Резиденція Greenary складається з 7 просторів: три знаходяться вище над рівнем входу, і три під ним. При вході в будинок ви потрапляєте в простір, де рівень нижче на метр по відношенню до кухні та вітальні, і це дозволяє бачити ідилічний луг. Інші рівні будинку задумані як подорож у чудовому краєвиді.
Фото: Delfino Sisto Legnani, Alessandro Saletta
-
Модерністський шедевр Келвіна Штрауба: будинок у Пасадені за майже 3 мільйона доларів
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Подія -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архітектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Вибір редакції - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії