Готельні апартаменти в пустелі Каліфорнії: стародавні традиції та сучасні технології
Анастасия Белогривцева
Каліфорнійська студія Malek Alqadi створила серію монументальних готельних апартаментів, розташованих у серці пустелі Мохаве. Цей унікальний проєкт, відомий під назвою Folly Mojave, є витонченим поєднанням стародавньої архітектури та сучасного дизайну, натхненням для якого слугували археологічні пам’ятники Близького Сходу.
Комплекс складається з п’яти будівель: одного одноповерхового простору для відпочинку та чотирьох двоповерхових люксів, що отримали назву "фоллі" (від англ. folly — каприз, причуда). Архітектурні форми цих будівель втілюють аскетизм та мінімалізм: бетонні поверхні позбавлені декоративних елементів, що лише підкреслює їхню монументальність. Архітектор Малек Алькаді спроєктував кубічні структури, розташувавши їх на масивних цоколях у центрі пустелі, а на вільному просторі цоколів розміщено басейни.
Внутрішній простір кожної з бетонних будівель приховує менший за розміром куб, оздоблений обвугленою деревиною.
«Ці деталі створюють контраст із брутальною архітектурою основних конструкцій», — зазначає Малек Алькаді.
Спальні на нижніх поверхах виконані з використанням недобудованих стін та чорної сталевої кухні з вбудованою технікою, що гармонійно поєднується з чорною рамою розсувних скляних дверей, які ведуть зі спальні до басейну. Простір між внутрішньою та зовнішньою оболонками будівель містить сходи, що ведуть на верхній поверх, звідки відкривається вид на небо та навколишній ландшафт.
На другому поверсі облаштовано барну стійку, яка займає всю ширину приміщення, а поруч розташовані табурети з вбудованими нагрівачами. Подібні архітектурні рішення та матеріали використано і в одноповерховій будівлі, призначеній для відпочинку та розваг. Дві масивні колони підтримують дах із навісом, який кидає тінь на лаунж-зону з ліжками та бетонним баром із табуретами-гніздами. Тут також є басейн, аналогічний тим, що знаходяться у люксах.
Закриті приміщення включають сауну та холодні ванни, а по боках будівлі облаштовано душові зони. Навколо споруди розташовані невеликі зони для відпочинку з додатковими місцями для сидіння, розміщеними в нішах по периметру.
«Я надихався давніми архітектурними принципами, які вивчав у дитинстві поблизу мого рідного міста — Петри», — розповідає Малек Алькаді. «Іншим джерелом натхнення став загадковий оазис Аль-Ула в Саудівській Аравії. Моя мета — створювати простори, що гармонійно поєднують мої коріння з сучасними технологіями. Виходячи з мого виховання та академічних досліджень, я прагну подолати розрив між древніми архітектурними традиціями та сучасними технологічними досягненнями».
Фото: Johnny Prehn
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Biosphere: мініготель у лісі від Bjarke Ingels Group
- Ищу идею Бухта Вікінгів: рекреаційний комплекс від Аліни Саніної та Сергія Губаря Рекреаційний комплекс «Бухта Вікінгів» розташований в лісовій місцевості поблизу Львова. Над архітектурно-дизайнерським рішенням окремо організованих номерів-апартаментів працювали Аліна Саніна та Сергій Губарь. Будинки, виконані в скандинавському стилі з натуральних матеріалів, призначені для парного відпочинку: сюди приємно втекти з галасливого міста на вихідні та провести кілька днів серед дерев, у тісному спілкуванні з природою.
- Ищу идею Велич Карпат в архітектурі готелю від MAKHNO Studio HOTEL KARPATY – це не просто будівля, а справжнє свідчення пристрасті MAKHNO Studio до інноваційного дизайну, їх авторська інтерпретація сучасної української архітектури. Невтомна, неполірована природа Карпат побудила архітекторів створити щось не тільки просте та органічне, але й дивовижне та сміливе.
-
Яскравий витвір максималізму: готель Villa Palladio від Марі-Анн Удежанс
- Ищу идею Готель HAY в Буковелі від YOD Group Концепція готелю HAY виникла з колективного захоплення розкішною природою Карпат. Ботанічний атлас налічує 88 сортів місцевих трав. Звідси назва готельних ресторанів: 88 Vinotheque та Daily Local. У спекотні літні дні сонце випалює трави на полонинах, перетворюючи їх у запашне сіно, що лагідно шурхотить під ногами. Це сіно дало назву готелю і стало основною темою в його дизайні.
-
Догори дриґом: проєкт австрійського спа-центру від бюро noa*
-
В Одесі збудують Hilton. Відкриття готелю заплановано на 2025 рік
-
Pottery Village: гостевые дома в южнокорейской деревне керамики
-
Отель на плотах для любителей походов и каноэ. Новый вид отдыха в Бельгии