Геологічний музей на півострові Юкатан від Estudio MMX
HIS
Архітектурний проєкт нового геологічного музею бюро Estudio MMX створили надихаючись вулканічними кратерами. Проєкт музею, який фокусується на багатій історії регіону, створювався в рамках національної програми благоустрою міст.
Природне середовище та геологія кратера відіграли ключову роль у розробці дизайну музею. Його чітка форма складається з послідовності дискретних, але взаємопов'язаних квадратних об'ємів, встановлених на умовній геометричній сітці. За словами архітекторів, незграбні арки та загальний монолітно-ступінчастий характер споруд відсилають до стародавньої архітектури майя.
Будівля покрита тинькуванням під назвою чукум, традиційним матеріалом, виготовленим із подрібненої на порошок кори невеликого однойменного колючого дерева. Вона забезпечує відмінну деталізацію, виробляється на місці, водостійка та м'яка на дотик. «Покриття відповідає урбаністичному образу міста, а також кольорам ландшафту, а його світлий тон відбиває сонячне проміння та допомагає контролювати температуру. Щодо сітки, то це дуже поширена риса в містах цієї частини Мексики, багато з яких було збудовано завдяки ортогональним сіткам», — пояснює студія.
Усередині будівлі є офісні приміщення, зали для тимчасових та постійних виставок, кафе та багатофункціональні зони для майстер-класів, освітніх програм та заходів.
«Оскільки ми від початку не знали, що саме буде розміщено всередині, нам довелося спроєктувати місце таким чином, щоб воно було гнучким», — коментують архітектори.
Попри те, що розміри ділянки чималі, будівля не висока — вона не закриває краєвид на море та не змінює панораму самого міста. У місці, де влітку багато ураганів, було правильно побудувати кілька корпусів, а не одну велику будівлю, яка «боротиметься» з вітрами.
Фото: Dane Alonso
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архітектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Ідея