GALERIJA CEHAS VILNIUS: київський ЦЕХ тепер є і у Вільнюсі
HIS
Українська галерея сучасного мистецтва ЦЕХ 26 липня відкрила свій філіал у Литві
ЦЕХ існує з 2005 року в Київі та є одним із найбільш успішних та самостійних проектів в Україні у сфері сучасного мистецтва. За одинадцять років галерея провела більше 400 проектів, включаючи музейні виставки, участь у міжнародних арт-ярмарках та сумісних проектах. Не відмовляючись від діяльності та експозиційних приміщень у Києві, галерея відкрила 26 липня виставковий простір у Вільнюсі під назвою «GALERIJA CEHAS VILNIUS».
«Для команди та митців галереї велика честь відкритися в Литві. Ми віримо, що Вільнюс може стати регіональним центром мистецтва, місцем зустрічі культурних та креативних людей. Тому вирішили інвестувати саме тут», — стверджує засновник галереї Олександр Щелущенко.
Ievgen Petrov, Hi Lenin!, 2011
Відкриття галереї – важлива культурна подія й для міста, адже «GALERIJA CEHAS VILNIUS» — це найбільший приватний виставковий простір у Вільнюсі. Ідея відкриття «GALERIJA CEHAS VILNIUS» з’явилася ще 2012 року, та була здійснена лише коли знайшлося відповідне приміщення. Культурний простір розташований за адресою Вітяньо, 6, у фойє колишнього Будинку культури будівників. До 1939 року тут планували побудувати костел. Було зведено колони, але після зміни влади міста будівництво було зупинено. Тільки на початку 1970-х будівлю було добудовано як громадський заклад культури. Після відновлення незалежності країни, господарі будинку змінювалися, однак ніхто не зміг оживити це величезне, протягове місце. Перед відкриттям галерея за власний кошт змінила підлогу, відремонтувала стелю та стіни, встановила другий поверх. Після ремонту для містян та гостей столиці буде відкрито виставковий простір площею триста метрів.
Rustam Mirzoev, Sunday-Resurrection 2016
У Вільнюсі на відкритті було представлено групову виставку шести митців-резидентів галереї під назвою «Стрибок до Європи». До складу експозиції увійшли різні жанри та техніки від акварелі до інтерактивних інсталяцій. На початку діяльності галерея планує демонструвати творчість українських митців, але в майбутньому сподівається співпрацювати також і з литовськими митцями та кураторами. Раніше за ініціативою галереї ЦЕХ у Київі відбулось п’ять виставок литовських митців, у тому числі виставка живопису «Псевдолитовський пейзаж» Лінаса Ляндзбергіса, 2013, текстиль «Литва — найкраща» (Жідре Рідуліте, Егле Богданене, Северія Інчюраускайте-Кряуневічене, тощо), 2011, персональний проект Рея Барткуса «Межа міцності», 2009.
Ievgen Petrov, I am after that woman in queue!, 2016
«Прагнення до Європи – один із ключових чинників розвитку України, і Литва відіграє дуже вагому роль у цьому процесі. Ми вдячні за допомогу Литві та усім литовцям. Наша команда також вдячна за підтримку, допомогу та гостинність, які ми знайшли тут, у Вільнюсі», — резюмує засновник галереї ЦЕХ Олександр Щелущенко.
Sergiy Oleksiuk, City rain, 2016
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Подія - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн у подорожах