French Exit: роздуми на тему прощання в інсталяції Тадао Церна
HIS
Литовський художник Тадао Церн (Tadao Cern) застосував добре відому ідіому «піти по-французьки» до своєї масштабної інсталяції, аби зобразити символізм прощання. За задумом автора, хмара висушеної трави не просто заспокоює глядачів, вона створює усі умови для роздумів про прощання: кінець вечірки чи співпраці, романтичних відносин чи відхід з життя.
Початкові ескізи інсталяції художник закінчив якраз перед першою хвилею пандемії коронавірусу. Сухі трави, що випромінюють м'яке світіння символізують не лише природу життєвого циклу, а й жагу людини уособлювати в собі більший контекст, особливо коли вона стикається зі старінням та смертю. Тадао визнає, що «French Exit» (у розумінні "піти непомітно") має особистий характер:
«Це те, що я зазвичай роблю, тому що, як інтроверт. Терпіти не можу уваги, що виникає серед оточення, коли говориш, що тобі потрібно піти. Гра в пінг-понг починається зі слів: «Я повинен йти» і «Будь ласка, не йди». У своїй інсталяції я спробував зосередитися на тому, чого нам найбільше не вистачало б в останні секунди перебування... Я припустив, що найкращим буде щось банальне. Як, приміром, пшеничні поля під час заходу сонця ... Як на мене, банальність — це результат сильної любові та прихильності до чогось, або когось, що це навіть набридає. А підвішування цього всього на стелі створює у глядача ілюзію ширяння, як ніби вас забирають в небо».
French Exit, 2020 — 2021
«Я заповнюю сторінки нашої книги колективної пам’яті, бо ми можемо покинути це місце без належного прощання».
French Exit, 2020 — 2021
«Моє зорове сприйняття і творчий процес багато в чому залежать від того, чого я навчився від початку як архітектор. Мене давно цікавить антропологічна поведінка і звички людей, з якими я працюю. Тепер, як у художника, я ставлю собі питання, що впливає на людські дії й чи можна ці речі змінити. Поле мистецтва — це лабораторія для Homo Sapiens, де кожен твір — експеримент, що допомагає розрізняти наші взаємодії, зв'язки та природні межі поведінки», — пояснює Тадао.
French Exit, 2020 — 2021
French Exit, 2020 — 2021
French Exit, 2020 — 2021
Photography: Comfort Zone
-
Інсталяція для штаб-квартири Google від студії THEVERYMANY
-
Провокаційна інсталяція з дорожніх конусів від художника SpY
-
«Дім. Спогади»: артінсталяція для Української антарктичної станції «Академік Вернадський» від balbek bureau
-
Тіні, що мандрують денним морем: інсталяція Олафура Еліассона в Досі
-
І між нами – океан: інсталяція з пластикових лінз у Пекіні
-
Аркова інсталяція від Ай Вейвея у центрі Стокгольму
-
MAGDALA: інсталяція з сухого вівса у каплиці Марії Магдалині
-
История о том, как "отверстие" в эстонском лесу стало мировой сенсацией
- Ищу идею Лимонний сад поміж будівельного риштування: унікальна інсталяція у середмісті Нью-Йорку На ділянці між Дев'ятою та Десятою авеню, обмеженою вулицями West 31st та West 33rd, Нью-Йорк, розгорнулося активне будівництво. Нині там будують Manhattan West — новий комплекс площею близько 500 тисяч кв. метрів, що символізує оновлення західної частини Манхеттену. Зазвичай, будівництво — процес, що викликає швидше відразу, аніж захват містян, проте не цього разу. Разом з будівельним риштуванням забудовник встановив інсталяцію, де металеві конструкції маскуються лимонними деревами, а замість пилу від будівельних матеріалів, прохожі відчувають цитрусовий аромат.
-
Merman: скульптура біля Арки дружби народів, яка згодом переїде до США