Експозиція «Українська ДНК» на Biennale Architettura —найбільшій архітектурній виставці світу
HIS
На цьогорічній Венеційській бієнале Україну, окрім офіційного павільйону, презентуватиме проєкт «Українська ДНК». Експозицію, що працюватиме з 18 травня до 20 червня, розташують у Залі дель Каміно монастиря СанКосма і Даміано на острові Джудекка. Проєкт «Українська ДНК» буде зосереджений на дослідженні Genius Loci української культури та українських територій. Він має на меті встановити загальноєвропейський генезис України з цінностями, що були закладені у попередніх століттях.
Проєкт «Українська ДНК» є мультимедійною інсталяцією, що поєднує традиційні та сучасні елементи української культури. Експозицію розмістять у Залі дель Каміно монастиря Сан-Косма і Даміано на острові Джудекка, де глядачі зможуть побачити вражаючу мистецьку інсталяцію. Основна тема проєкту — ідентичність та її розвиток в умовах глобалізації. Експозиція буде складатися з декількох елементів, які демонструватимуть неповторний характер української культури та її внесок у світову культурну спадщину.
«Ми подорожуємо з часів Трипільської культури до моменту “ТУТ”, коли на території України йде повномасштабна війна. Подорож, як книга у “дванадцяти томах”, у змісті яких європейські глядачі будуть відкривати ще більше мірностей власної історії, а українці знаходити відповіді про складові власної ідентичності», — пояснюють куратори.
Проєкт «Українська ДНК — DNA UCRAINO» на бієнале включатиме три інсталяції: серію витинанок «Мереживо століть» Дарії Альошкіної, роботи з кореневища пшениці «Ризома» Діани Біліченко та серію графічних піктограм «Зустріч. Поза часом» Орнелли Остапенко.
Частиною проєкту також стане діалоговий лекторій і капсула часу, що міститиме фільм, змонтований із відеозвернень українських архітекторів.
Організатори проєкту сподіваються, що експозиція «Українська ДНК» стане успішним культурним внеском України у світову культурну спадщину та допоможе привернути увагу до багатства та різноманітності української культури.
«Венеційська бієнале — це — наш архітектурний фронт в усіх сенсах, це — боротьба за наше минуле, теперішнє та майбутнє. За нашу ідентичність. Ідентичність наших міст, архітектури, українців», — Анна Киррій, віцепрезидентка НСАУ.
Зазначимо, що Україна бере участь у Венеційському бієнале з 1999 року і має власний павільйон, де презентує свої проекти. Однак проєкт «Українська ДНК» — це приватна, волонтерська ініціатива, яку три місяці здійснюють Національна спілка архітекторів та асоціація Design4Ukraine разом з італійськими колегами.
Кураторська команда:
Анна Кирій — Кураторка проєкту «Українська ДНК - DNA UCRAINO»
Анна Манако — Кураторка проєкту «Українська ДНК - DNA UCRAINO»
Анастасія Білецька — Кураторка проєкту «Українська ДНК - DNA UCRAINO»
Ольга Нешта — Кураторка проєкту «Українська ДНК - DNA UCRAINO»
Сана Моро — Кураторка арт-проекту Rhizome
Роберто Б'янсоні — Менеджер проєкту «Українська ДНК - DNA UCRAINO»
Едоардо Мілезі — Президент культурної Асоціації Scuola Permanente dell'Abitare
Ярослав Белінський — Президент Асоціації Design4Ukraine
- Ищу идею Forest Villa: гармонія з природою у Verholy Relax Park Студія YOD Group презентувала новий архітектурний шедевр — віллу Forest Villa, що розташована у відпочинковому комплексі Verholy Relax Park у мальовничій Соснівці, що на Полтавщині. Проєкт запрошує гостей зануритися в атмосферу спокою та природної гармонії, вдало поднавши сучасну архітектуру з недоторканим лісовим пейзажем.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Вибір редакції - Ищу идею Колекція дзеркал «Four Seasons» 2024: поєднання мистецтва та технологій Panoptikum Collections презентує лімітовану колекцію декоративних дзеркал «Four Seasons», створену у колаборації дизайнерів Андрія Руденко та Влада Толочко. Натхненна зміною пір року, ця серія поєднує мистецтво, інновації та естетику. Колекція дебютувала на виставці в Києві під кураторством Жан-Франсуа Деклерка (Бельгія), продовжила свій успіх на Maison&Objet у Парижі, а вже у січні окремі її елементи будуть представлені на аукціоні Bonhams у Брюсселі. Решту робіт можна буде побачити у галереях Берліна та Гааги.
-
Український дизайн на вершині:«Стіни, що дихають» від MAKHNO Studioперемогли в Dezeen Awards 2024
Подія -
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея