Експозиція «Українська ДНК» на Biennale Architettura —найбільшій архітектурній виставці світу

HIS
На цьогорічній Венеційській бієнале Україну, окрім офіційного павільйону, презентуватиме проєкт «Українська ДНК». Експозицію, що працюватиме з 18 травня до 20 червня, розташують у Залі дель Каміно монастиря СанКосма і Даміано на острові Джудекка. Проєкт «Українська ДНК» буде зосереджений на дослідженні Genius Loci української культури та українських територій. Він має на меті встановити загальноєвропейський генезис України з цінностями, що були закладені у попередніх століттях.
Проєкт «Українська ДНК» є мультимедійною інсталяцією, що поєднує традиційні та сучасні елементи української культури. Експозицію розмістять у Залі дель Каміно монастиря Сан-Косма і Даміано на острові Джудекка, де глядачі зможуть побачити вражаючу мистецьку інсталяцію. Основна тема проєкту — ідентичність та її розвиток в умовах глобалізації. Експозиція буде складатися з декількох елементів, які демонструватимуть неповторний характер української культури та її внесок у світову культурну спадщину.
«Ми подорожуємо з часів Трипільської культури до моменту “ТУТ”, коли на території України йде повномасштабна війна. Подорож, як книга у “дванадцяти томах”, у змісті яких європейські глядачі будуть відкривати ще більше мірностей власної історії, а українці знаходити відповіді про складові власної ідентичності», — пояснюють куратори.
Проєкт «Українська ДНК — DNA UCRAINO» на бієнале включатиме три інсталяції: серію витинанок «Мереживо століть» Дарії Альошкіної, роботи з кореневища пшениці «Ризома» Діани Біліченко та серію графічних піктограм «Зустріч. Поза часом» Орнелли Остапенко.
Частиною проєкту також стане діалоговий лекторій і капсула часу, що міститиме фільм, змонтований із відеозвернень українських архітекторів.
Організатори проєкту сподіваються, що експозиція «Українська ДНК» стане успішним культурним внеском України у світову культурну спадщину та допоможе привернути увагу до багатства та різноманітності української культури.
«Венеційська бієнале — це — наш архітектурний фронт в усіх сенсах, це — боротьба за наше минуле, теперішнє та майбутнє. За нашу ідентичність. Ідентичність наших міст, архітектури, українців», — Анна Киррій, віцепрезидентка НСАУ.
Зазначимо, що Україна бере участь у Венеційському бієнале з 1999 року і має власний павільйон, де презентує свої проекти. Однак проєкт «Українська ДНК» — це приватна, волонтерська ініціатива, яку три місяці здійснюють Національна спілка архітекторів та асоціація Design4Ukraine разом з італійськими колегами.
Кураторська команда:
Анна Кирій — Кураторка проєкту «Українська ДНК - DNA UCRAINO»
Анна Манако — Кураторка проєкту «Українська ДНК - DNA UCRAINO»
Анастасія Білецька — Кураторка проєкту «Українська ДНК - DNA UCRAINO»
Ольга Нешта — Кураторка проєкту «Українська ДНК - DNA UCRAINO»
Сана Моро — Кураторка арт-проекту Rhizome
Роберто Б'янсоні — Менеджер проєкту «Українська ДНК - DNA UCRAINO»
Едоардо Мілезі — Президент культурної Асоціації Scuola Permanente dell'Abitare
Ярослав Белінський — Президент Асоціації Design4Ukraine
-
Новий дизайн-хаб на Подолі: знайомтесь із MLYN
Подія -
Архітектурний діалог Україна – Європа: головне з Archmeeting в Івано-Франківську
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
Ищу идею COOSH Showroom в Одесі: інтер’єр, що отримав ArchDaily 2025 Building of the Year Проєкт магазину COOSH в Одесі, розроблений українською студією Sivak+Partners, став переможцем престижної премії ArchDaily 2025 Building of the Year у категорії "Комерційна архітектура". Архітектурне бюро створило унікальний простір, що виходить за межі традиційного розуміння рітейл-дизайну, поєднуючи скандинавську мінімалістичну естетику з тактильними та атмосферними ефектами.
-
Ищу идею Універсальний мистецький простір у Яремче: як старе приміщення перетворилося на сучасну галерею Відновлення автентичності та створення простору, що слугує мистецтву,— ось головна мета нового арт-простору в Яремче. Це місце народилося з ідеї зробити галерею універсальним майданчиком для виставок і подій, які підтримують українську культуру. Завдяки командній роботі та сміливим рішенням вдалося створити інтер’єр, що підсилює мистецтво, не відволікаючи від нього увагу.
-
Український Будівельно-Інвестиційний Конгрес 2025: нова ера інвестицій та розвитку
Подія -
12799 Lamp: світло, що народилося у темряві війни
Освітлення -
Італійський інститут культури запрошує на конференцію "Дизайн для відбудови: інклюзивність та інновації"
Подія -
Interior Design Show Toronto 2025: огляд ключових подій і новацій
Подія -
Ищу идею Forest Villa: гармонія з природою у Verholy Relax Park Студія YOD Group презентувала новий архітектурний шедевр — віллу Forest Villa, що розташована у відпочинковому комплексі Verholy Relax Park у мальовничій Соснівці, що на Полтавщині. Проєкт запрошує гостей зануритися в атмосферу спокою та природної гармонії, вдало поднавши сучасну архітектуру з недоторканим лісовим пейзажем.