Еко-мікрорайон біля Нью-Делі від Vincent Callebaut Architectures

Анастасия Белогривцева
Паризька студія Vincent Callebaut Architectures спільно з агроекологістом Амланом Кусумом розробили проект грандіозного еко-міста, будівництво якого планується реалізувати у передмісті індійської столиці Нью-Делі у найближчому майбутньому
Мікрорайон з міфічним назвою Hyperions від Vincent Callebaut Architectures поєднує в собі природний початок і високі технології сучасності. До складу вертикального житлового комплексу, що присвячений темі охорони навколишнього середовища і світової екології, а також покликаний демонструвати різноманітність індійської флори, входить шість веж-садів (36 поверхів кожна), де розташовуються як житлові апартаменти, так і офісні приміщення. Згідно з основною ідеєю житлові та робочі рівні також будуть облаштовані плодовими садами. Крім того, вежі будуть з'єднані між собою мережею підвісних мостів з чималим фруктовим садом на даху.
Для будівництва досить непростої конструкції архітектори пропонують використовувати масивні панелі CLT з поперечно-клеєної деревини, адже використання саме деревини, а не металу, чи бетону, дасть змогу уникнути потрапляння 1,1 тонни CO2 на кубічний метр. Цей факт в черговий раз зображає загальне прагнення авторів проекту до охорони навколишнього середовища і створення дійсно екологічної атмосфери.
Хоча, вищезгадані сталь і бетон все ж стануть основними компонентами фундаментів. Архітектори обіцяють високу стійкість конструкції до землетрусів і пожеж, а також високу акустичну ізоляцію від зовнішнього шуму і кондиціювання повітря у всіх приміщеннях.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура