Еклектика в інтер'єрі: дизайн квартири від Віталія Касинця
Ева Шилингер
Французький постмодернізм, італійський мінімалізм, скандинавська графічність та український живопис були навмисно обрамлені в бетонний конструктив цієї київської квартири. І, маємо зазначити, все виглядає неперевершено. Автор проєкту – дизайнер-декоратор Віталій Касинець.
Дизайн цих столичних апартаментів Віталій Касинець створював для творчої родини з прогресивними поглядами — поціновувачів мистецтва, любителів подорожей, гарних речей та смачної їжі. Замовники отримали простір для життєдіяльності собі до ладу, де чудовим способом в умовах багатоповерхової новобудови об’єдналися вінтаж, сучасне мистецтво, легендарні меблі й преміальні бренди. Та про все по черзі.
Квартира площею 175 кв. м складається з оупенспейсу, де родина проводить спільно час та зустрічає друзів, спальні (з суміжною ванною кімнатою), дитячої та кімнати відпочинку. Відповідно сучасним тенденціям та побажанням власників оселі, вітальня, їдальня та кухня були об’єднані в один простір, поблизу котрого розташували разом з каміном зону для відпочинку. До речі, звідси відкривається чудова панорама на пагорби та храми Києва. Особисті кімнати членів родини залишилися приватними.
Стилістику, в якій Віталій Касинець виконав інтер’єр, можна сміливо назвати еклектикою. Попри суміш стилів, матеріалів та кольорів, тут панує гармонія та вишуканість. Як замовники-гедоністи збирають у своїй оселі емоції від мандрівок та враження від улюблених артгалерей Європи, декоратор зібрав в інтер’єрі трішки від постмодернізму Франції, мінімалізму Італії й затишку Скандинавії. Віталію вдалося сформувати гармонійну композицію на тлі десь натурального бетону, а десь на фоні складних кольорів від Manders. Приміром, бекграундом для пильно-рожевих крісел від Джо Понті та барнавого дивану у вітальні служать стіни відтінку стиглого інжиру з акцентами у вигляді дерев'яних фактур та лляних портьєр з шовковою вишивкою.
Абстрактне полотно українського художника Юрія Ваткіна та вініл як прояв ностальгії за 60-ми доповнюють багатошаровість дизайну вітальні. Зона каміна хизується бетонними кріслами Magis та торшером Full Moon від Седріка Раго, їдальню прикрашають стільці преміального італійського бренду Cassina та обідній стіл з витонченою мармуровою підставою французької марки Roche Bobois.
Попри своє лофтове оздоблення (стелю залишили бетонною) спальня та дитяча виглядають не менш вишукано: гра текстур та матеріалів виглядає гармонійно та лаконічно, а легендарні предмети дизайну додають приміщенням фешенебельності.
Дизайн санвузлів – стриманий та універсальний. Щоправда, нейтральну монохромну гамму ванної кімнати порушують (у гарному розумінні слова) яскраві аксесуари: помаранчеві крани, кавовий столик й радіатор.
Фото: Андрій Авдєєнко
Читайте також: Интерьер для начинающей художницы от дизайнера Виталия Касинца.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.