Доберман, татуювання і колажі: у Києві відкрилась виставка «Чорне чорне море»
HIS
Доберман, татуювальник і близько 300 гостей відкривали виставку «Чорне чорне море» від архітектора Сергія Махно та художника Романа Михайлова минулих вихідних у Sergey Makhno Gallery
Автори задумали проект півроку тому як експеримент перетину різних напрямів і стилів у мистецтві. Роман Михайлов відомий своїми сміливими колажами, Сергій Махно – авторською керамікою, що втілює японську філософію вабі-сабі та елементи української культури. Об’єднати експонати мала тема моря і чорного кольору.
Автори представили колажі, живопис, півтора метрові вази з авторським розписом, лампи-квіти, картини з палених полотен. Крім того, на відкритті відбувся перформанс: в одній із квартир житлового комплексу Skyline, в якому знаходиться галерея, набивали справжнє татуювання – зображення риби, а група молодих людей фасувала сіль. Також між гостей гуляв величезний доберман – той, який став музою Романа під час створення більшості його робіт для цієї виставки.
«Коли мене питають, звідки прийшов цей проект – відповідаю, що не знаю. Десь наприкінці минулого року ми з Ромою зустрілись і поговорили про те, що круто було б зробити щось разом. Але звідки взялось «Чорне чорне море» – не можу сказати. Ми почали працювати, без підтекстів і чіткого плану, не зважаючи на правила і канони, просто віддавшись творчості. Що з цього вийшло – можете подивитись у Sergey Makhno Gallery», – розповідає архітектор Сергій Махно.
Вхід на виставку безкоштовний. Триватиме експозиція до 28 квітня. Найдорожчим експонатами стали ваза за 8 тисяч доларів і колаж за 9 тисяч доларів.
«Цей проект – потік нашої з Сергієм різності. «Чорне чорне море» – це не географія, це не просто колір, це – стан. Це «Чорне чорне море», що є в кожному з нас. Те, що від усіх приховано. Коли працював над цією виставкою, справжнім викликом став експеримент з вазою – довго не міг підійти до неї. Врешті на ній з’явилась моя графіка, продовження серії «Страх», яку створив восени, короткі історії про моє чорне море», – ділиться з нами художник Роман Михайлов.
Проект «Чорне чорне море» – це перша подія у рамках святкування 15-річчя компанії Sergey Makhno Architects.
Читайте также: Известные творцы и их четвероногие любимцы.
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Подія - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн у подорожах