Дизайн квартири-студії: 5 прикладів від українських дизайнерів
Тенденція micro-living, що нині користується особливою популярністю серед українців, перш за все характеризується бажанням наших земляків мати на маленькій площі все те, що зазвичай поміщається у квартирі чималої площі або навіть заміському будинку. Не зважаючи на лічені метри та володіючи компактною площею, дизайнеру треба реалізувати ті ж завдання, що і на 100-метрах, так само продумати життєвий сценарій та вмістити все необхідне. Як українські дизайнери можуть раціонально розпоряджатися простором та боротися буквально за кожен сантиметр? ми хочемо показати сьогодні на прикладі 5 квартир-студій.

Ева Шилингер
25-02-2020 12:52
Головна особливість цієї одеської квартири — чудовий краєвид на море, без якого не уявляє своє життя її власник — капітан далекого плавання. Серед недоліків — площа у 50 квадратів та незручне планування, що ненавидять усі дизайнери: одні стіни — напівкруглі, інші — не під прямим кутом. Логічним рішенням стала реалізація формату — studio.
«Раніше людей лякало об'єднання кухні з вітальні, але з постійним зростанням кількості смарт-квартир клієнти тепер безстрашні навіть на об'єднання вітальні та спальні», — розповідає Дмитро Сівак, автор проєкту. — З одного боку, це продиктовано сумним фактом — ми перестали ходити один до одного в гості, і люди не сильно переживають, що хтось побачить незаправлене ліжко. З іншого боку — зміною старих уявлень про життя: очевидно, що сьогодні лофт вже не бояться, а робити класику стало соромно».
Як ви могли зрозуміти, спальна зона цієї квартири ніяк не відділена від вітальні, а телевізор, що вмонтований в подіум, може бути направлений як в сторону дивана та ліжка, так і в бік обіднього столу.
Дизайнер: Дмитро Сівак
Площа цієї столичної квартири, яку власники планують здавати в оренду, становить 43 кв.м. На думку замовників, однокімнатні апартаменти будуть комфортними для проживання однієї особи, та й то після незначного перепланування. Так, дизайнер Олена Андрєєва реалізувала ряд інтер'єрних рішень, які вигідно вплинули на ергономіку простору. В рамках перепланування у вхідній зоні утворилася гардеробна кімнатка, в житловій кімнаті з'явилася спальна зона, а територія вітальні була об'єднана з зоною кухні. Частина балкона перетворили в кабінет (зону для навчання) і приєднали до кімнати, а балкон з боку кухні зараз виконує роль лаундж зони. Житлову кімнату Олена розділила на дві тематичні зони: нічну (спальню) і денну (вітальню). Спальню від вітальні відокремлює напівпрозора дерев'яна перегородка. Стіни цієї зони облицьовані м'якими звуковбирними панелями.
Дизайнер: Олена Андрєєва
Оперуючи невеликою площею в 48 квадратних метрів, колектив Lauri Brothers повинен був включити в планування проєкту цієї київської квартири кухню, вітальню, спальню, дитячу і санвузол, а з предметів обов'язковими атрибутами інтер'єру зробити диван Chesterfield і холодильник Smeg.
Спальню виокремили від вітальні текстильною шторкою. Завдяки тому, що одну шафу розмістили в дитячій, а другу в передпокої, спальна зона вийшла світлою та затишною.
Дизайнери: студія Lauri Brothers
Інтер'єр цієї квартири площею 49 кв.м орієнтований на прогресивних туристів, які приїжджають до Києва на пару днів в рамках робочих поїздок або з метою подивитися місто. Перед авторами проєкту — Ганною Христич І Яною Осипенко зі студії SOD architects — стояло завдання зробити інтер'єр максимально просторим і з мінімальними витратами. Так, у проєкті дівчата реалізували нестандартні та досить сміливі рішення зонування житла, об'єднавши в одному невеликому просторі зони сну, кухні, відпочинку, робочого місця з окремим гардеробом і санвузлом.
Дизайнери: студія SOD architects
Столична квартира площею 45 кв. м стала для Ігоря Мартіна та його команди цілою платформою для експериментів. По-перше, відповідно до побажань замовника дизайнерам необхідно було створити індустріальний, трохи брутальний лофт, по-друге, на обмеженій площі шляхом перепланування реалізувати кілька повноцінних зон: передпокій, вітальню, їдальню, кухню, приховану від сторонніх очей гардеробну і, звичайно ж, спальню. «Промисловий дух» в інтер'єрі виражений рясним використанням фанери, відкритими комунікаціями, бетонною стелею та металевими елементами меблів.
«Для того, щоб визначити логічні кордони між приміщеннями в плануванні open-space, ми додали розсувні перегородки. Тепер в будь-який момент можна у спальні можна створити інтимну атмосферу, відокремивши її від кухні та вітальні за допомогою мобільної фанерної «стіни», — коментує Ігор Мартін.
Дизайнери: Martin´s architects
Компактну квартиру у центрі Львова дизайнери Ірина Гуменчук та Ростислав Сороковий вирішили назвати «Кавалерка». Замовник поставив перед авторами завдання розмістити на 30 квадратних метрах найнеобхідніші компоненти для комфортного життя молодої людини.
Дизайнери мали в розпорядженні об'єкт малої площі та стіни без жодного прямого кута. Також у квартирі було практично відсутнє місце для приготування їжі, а в приміщеннях не було й жодного натяку на місця для зберігання речей. Перше, що зробили дизайнери – демонтували всі перегородки, аби отримати єдиний простір. Передпокій було з’єднано з кімнатою в один меблевий блок, що дало авторам можливість запроєктувати та реалізувати повноцінну кухню. Об'єднані в одну кімнату вітальню та спальню візуально розділили стелажем.
В результаті реконструкції інтер’єр «Кавалерки» наповнився світлом, розкрив просторовий потенціал, отримав функціональне розмежування головних зон та омріяний замовником затишок.
Дизайнери: Ірина Гуменчук, Ростислав Сороковий.
Читайте також: 7 квартир, которые в прошлом году понравились вам больше всего.
Крісло з розеткою Plump
Диван з розеткою Plump
Стілець Doppio
Стілець Tube
Крісло Corner
Диван Corner
Стілець Корса Х чорного кольору
Стілець Корса лапка
Стілець Корса Х
Стілець Пломбір SE 7509
Кухонний стілець 03В
Стілець Орто новий
Стіл розкладний Бронко HPL top slide
Кухонний стілець 03Б
Стілець Корса
Стіл розкладний Бронко стільниця шпон
Стілець Floki new black
Стілець Mamont soft natural
Стілець Otis натуральний Anthology 7 Mocca
Стілець Motti

25 October 2017, 19:00,
Київ

04 October 2017, 19:00,
Київ

31 October 2017, 19:00,
Київ

27 September 2017, 10:00,
Київ

31 August 2017, 10:00,
Київ

05 August 2017, 10:00,
Київ

28 July 2017, 14:00,
Київ

07 July 2017, 10:00,
Київ

13 June 2017, 17:30,
Київ

16 June 2017, 16:00,
Київ