Дитяча книгарня від архітектурного бюро Wutopia Lab
HIS
У жовтні цього року у китайському місті Яньчен відкрили книгарню The Miro Store. Над проєктом працювало шанхайське бюро Wutopia Lab. На створення казкового простору для дорослих та дітей архітекторів надихнули три анімаційні фільми італійського ілюстратора Крістіни Ластрего, відомої своїми химерними персонажами.
Простір площею 1700 кв. метрів поділили на декілька тематичних зон. За основну тему взяли ковчег, пришвартований у гавані «книжкового моря». Під час огляду ділянки архітектори переконали клієнта додати до проєкту восьмикутну вежу, яку спочатку не планували створювати.
«Насправді, я більше не хотів проєктувати книгарню, бо не хотів, щоб на мене навішували ярлики. Однак, коли клієнт показав три анімаційні фільми, створені італійською художницею Крістіною Ластрего: «Кіт Міро», «Цирк» та «Створення світу», я був зворушений чудовими сценами та уявою художника. Я подумав, що можна створити казкову книгарню, якої не було раніше, взявши за основу тему виникнення життя на Землі у поєднанні з елементами двох інших анімацій. На той час, коли я захопився ідеєю ковчега, символізм цієї вежі став очевидним. Це маяк, який стоїть у гавані. У дитинстві я завжди думав, що за книжковими полицями є світ, схожий на Нарнію», — розповідає Ю Тін, архітектор бюро Wutopia Lab.
У центрі вежі знаходяться червоні гвинтові сходи, що з'єднують два поверхи вежі, оформленої білими книжковими полицями. Піднімаючись цими сходами, відвідувачі можуть побачити, як сонце пробивається крізь центральний елемент похилого даху. Вихід із білої книжкової вежі Skylight Book Tower – це абстрактний чорний ліс. Чорні металеві колони підтримують дах із темного металу. Цей напіввідкритий «лісовий» коридор веде до основної зали книгарні Duoyun.
Наприкінці коридору знаходиться «хмарна брама», за якою знаходиться сімейна зона та кафе Cloud Terrace. Під наметом стоїть карусель — символ, який відсилає нас до дитинства та мрій.
«Ми оформили цю багаторівневу платформу, створивши перехід від білих градієнтних перфорованих панелей з алюмінію до матової нержавіючої сталі. Читачеві здається, що він іде крізь хмари та відпочиває серед них. Я хотів подарувати читачеві відчуття спокою, тому наполіг на використанні срібного та білого відтінків», — розповідають архітектори.
Ще одна цікава деталь — підлога, яка поглинає денне світло, у темний час світиться та створює ефект нічного неба за рахунок відповідностей у вигляді зірок на перегородках.
«Я не хотів створювати простий дизайн. Ба більше, казки дали мені достатньо ідей: намет, ковчег, гора та ліс стали засобами, за допомогою яких я намагався вирватися з європейського стилю. Але цього було замало. Одну із виділених зон ми перетворили на балкон у вигляді силуету голови кота Міро», — коментує Ю Тін.
Фото: CreatAR Images
- Ищу идею Історія та інновації в дизайні: 128 Podil Food Market як новий символ Подолу 128 Podil Food Market, флагманський заклад київської мережі 128, привносить свіжий і динамічний підхід до Подолу в Києві. Дизайн цього амбітного проєкту, розроблений Balbek Bureau, поєднує історичну автентичність і сучасний стиль, створюючи привабливий простір для місцевих жителів і туристів. Розташований у колишній будівлі автостанції, цей маркет займає 205 м² інтер’єру та має додаткову терасу площею 583 м², що забезпечує ідеальний баланс між затишком, ностальгією і інноваціями.
-
Wellness у Taryan Towers: інноваційний СПА-простір від ZIKZAK Architects
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Вибір редакції -
Artifact: підземний бар у Гонконзі з естетикою космічного корабля
-
Два проєкти YOD Group – у фіналі американського конкурсу Best of Year Design Awards
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.