Cвіжість інтер'єру: 5 методів зберегти її після ремонту
HIS
З часом навіть у повністю новому інтер’єрі з’являються сторонні, але постійні запахи, килими перетворюються на колектори пилу, а оселя втрачає свіжіть загалом. Щоби уникнути такої небажаної «персоналізації» будинку чи квартири, забезпечте новий інтер’єр якісним повітрям та правильним мікрокліматом. Не палити у оселі чи кинути палити взагалі (так!), наповнити домівку рослинами, використовувати парфуми для інтер’єру та регулярно прибирати пил – це далеко не всі способи для створення здорового середовища. Як постійно утримувати оселю в свіжості та що при цьому використовувати – саме про це ми розкажемо вам далі.
1. Вентиляція та всі види провітрювання
Якомога частіше провітрюйте оселю. Якщо у відкрите вікно разом із повітрям потрапляє шум та пил – не терпіть, встановіть професійний провітрювач та освіжайте свій дім навіть із закритими вікнами.
Існує декілька типів таких приладів. Вони монтуються у наскрізний отвір в стіні та по-різному запускають повітря в приміщення. Питання тільки в тому, який спосіб і який пристрій оберете особисто ви: провітрювач з клапаном, приливну систему чи брізер?
Провітрювач з клапаном насамперед відрізняється безшумною роботою. Він природно вентилює простір завдяки різниці тиску або температур. Зазвичай такий прилад оснащується фільтром базового рівня (G3). Свіже повітря в квартирі у достатньому обсязі забезпечать два-три чи більше подібних клапанів. Для більш інтенсивної вентиляції простору оберіть приливну систему або брізер.
І приливна система, і брізер заганяють повітря з вулиці примусово. Але більшість приливних систем не обладнується фільтром чи підігрівом, на відміну від брізерів, які оснащуються триступеневою системою фільтрації, підігрівом повітря та електронною системою автономного управління.
2. Очисники, іонізатори та зволожувачі повітря
Очищайте, зволожуйте та іонізуйте повітря одночасно завдяки спеціальним комбінованим або окремим приладам. Наприклад, так звані мийки повітря вбирають, очищують та зволожують сухе, сперте повітря у приміщенні. До того ж вони затримують хвороботворні частки та алергени завдяки повітряному фільтру тонкого очищення.
Зробіть повітря в оселі корисним, використовуючи іонізатор, що насичує середовище негативними іонами. Крім того, попіклуйтеся про вологість, яка не має опускатися нижче 40%. Обираючи зволожувач, зверніть увагу на тип випаровування: воно природне чи ультразвукове. Аби прилад працював довше, тихіше та не утворював вапняний наліт на меблях – обирайте випаровування природного типу.
Обираючи такий прилад – пам’ятайте, що вони не видаляють продукти дихання та не впускають в дім свіже повітря з вулиці. У провітреному приміщенні очищувачі почнуть роботу з нуля.
3. Витяжка – екологічна служба кухні
Щоби запахи кухні не розліталися оселею – встановлюйте витяжку. Вона легко впорається з проблемами запахів у невеликій кухні, особливо суміщеній з вітальнею.
Обирайте цей прилад, орієнтуючись на його потужність, що вказується в технічних характеристиках та вимірюється кубічними метрами повітря в годину. Зазвичай витяжка, встановлена над плитою, біля 10 разів змінює повітря впродовж години. Звісно, ефективність кухонної витяжки залежить від габаритів самої кухні та способів приготування страв. А ще – від правильного користування.
Починаючи готувати, встановіть витяжку на першу швидкість та додавайте потужності паралельно зі збільшенням кількості диму та запахів. Як тільки ви завершили – знизьте швидкість та залиште прилад працюючим ще на 5-10 хвилин.
Таймер, додаткові джерела світла та інші корисні функції вже давно стали супутниками сучасних витяжок від провідних виробників.
4. Кімнатні рослини
Рослини як біологічні фільтри серйозно вивчали дослідники NASA, щоби очищувати повітря на космічних станціях та кораблях. Науковці виявили, що більше 40 видів кімнатних рослин вкрай ефективно виробляють кисень, поглинають формальдегіди, пари ацетону, етанолу та інші отрути.
Очищуйте повітря та насичуйте його киснем завдяки домашнім рослинам. Кожна з них має особисті корисні властивості. Туя і кипарис виділяють цілющі ефірні масла, герань знищує стафілококи та стрептококи у повітрі, а фікус Бенджаміна очищує його від часток фенолу та формальдегіду.
5. Килими, килимові покриття та нагляд за ними
Якщо ви не бажаєте дихати пилом та зайвими бактеріями, пам’ятайте, що килими та килимові покриття вбирають запахи, збирають в собі величезну кількість органічних залишків та навіть домашніх паразитів, таких як пилові кліщі.
Використовуйте килими, але не нехтуйте регулярною хімчисткою та прибирайте не рідше одного разу на тиждень. Взимку вибивайте ворс снігом, а влітку – прогрівайте на сонці по декілька годин. Міняйте килими раз в три-п’пять років.
Килимок у ванній, через постійну вологість та перепади температур, стає ідеальною домівкою для хвороботворних мікроорганізмів та грибка. Тому якомога частіше провітрюйте ванну та утримуйте її в чистоті.
Читайте також: Долой искусственность, или 7 поводов использовать в интерьере натуральный камень.
-
В Києві пройде ІІ-й УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ КОНГРЕС #WE MUST BE THE CHANGE
Подія -
Мікс протилежностей: як збалансувати мінімалізм та максималізм в дизайні комерційного інтер’єру
Ідея -
Дизайнерка Ліза Пишнєва представляє DESIGN TRENDS GUIDE 2024-2025: огляд основних трендів у світі предметного та інтер'єрного дизайну
Ідея -
Тренди в дизайні комерційних інтер’єрів 2024
-
'CPD: Ukraine': сесія з підвищення кваліфікації у рамках проєкту U-RE-HERIT
-
«Безпека як імператив сьогодення»: PRAGMATIKA.MEDIA відновлює цикл заходів проєкту «Архітектурний MeetUp»
Подія -
Локальний шарм: вплив культурних елементів на офісний дизайн
-
Архітектор Юлій Черевко: як адаптувати свій бізнес до воєнних умов та знайти нових клієнтів
Інтерв'ю - Ищу идею Как легко и быстро преобразить любой интерьер: 5 идей от MD studio Необязательно делать ремонт, чтобы изменить внешний вид любимой комнаты. Иногда даже незначительные штрихи могут полностью преобразить квартиру, в которой вы привыкли проводить целые дни. От керамического светильника до тропического растения — есть много разных способов освежить любое пространство. О 5 любимых уловках рассказала дизайнер интерьера и основательница MD studio Елена Мошарова.
-
PROTOTYPING 2040: 4 сценарії майбутнього від Сюзанни Скалскої