Collaboration_UА: друга подорож українських дизайнерів до Болоньї
HIS
Хто та з чим поїде до Palazzo Isolani на Bologna Design week 2016
Цього року вдруге українські дизайнери представлять сучасний предметний дизайн, кераміку та аксесуари в рамках міжнародної події Bologna Design Week. Українська експозиція цього року має гучну та змістовну назву – Collaboration_UА. Ця назва відповідає меті організаторів – об’єднання зусиль українських виробників, дизайнерів, продавців задля просування креативного сектору економіки України на зовнішньому ринку.
Проект Collaboration_UА створено зусиллями двох незалежних компаній, які стали організаторами проекту – CREAHEART promotion agency та UA2EU. Наразі вони вже відібрали у проект Collaboration_UА вісім учасників, для того, щоб гідно представити Україну на міжнародній виставці та закласти фундамент для комерційних відносин українських дизайнерів та митців з міжнародними замовниками.
Детальніше про учасників проекту:
PTAHA
PTAHA – меблевий бренд, заснований трьома партнерами: Вадимом Клименко, Олегом Клименко та Ігорем Мартіним.
«Наші меблі – сучасні та доступні, натхненні найкращими європейськими дизайн-школами. Наразі під брендом PTAHA створено три меблеві колекції, а восени цього року відбудеться презентація четвертої», – коментує Олег Клименко, співзасновник бренду.
Головний дизайн-офіс та виробництво компанії розташовані в серці Європи – в Україні. Діяльність компанії включає повний цикл створення унікального дизайн-продукту: від 3D візуалізації та прототипу до серійного виробництва предметів. Вироби команди неодноразово ставали лауреатами різноманітних дизайн-нагород. На Bologna Design week 2016 бренд PTAHA представить колекції Heavy Metal та Hardcore, які вже мають своїх прихильників на Батьківщині, адже неодноразово ставали яскравими акцентами в інтер’єрах багатьох українських дизайнерів та архітекторів.
www.ptaha.eu
Owl House
Owl House – це затишний простір, концептуальний магазин, в якому живе Сова Вєра. Мудра Вєра надихає людей любити природу, її лінії, її текстури, баланс кольорів та відтінків. Вона вчить мудрості взаємодії людини та природи. В Домі Сови відібрано домашній крафт українського виробництва – побутові речі, декор, одяг, меблі, домашній текстиль, дрібнички, які доповнюють та прикрашають оселю.
«Наша мрія створити для вас місце, в якому будуть зібрані усі необхідні улюблені речі. Ми стилісти вашої оселi. Ми зібрали по всій Україні майстрів які створили предмети та речі з любов’ю та турботою, а чого не знайшли – ми зробили самі. Ми любимо ці речі, вони створюють особливу атмосферу, несуть спокій, гармонію та мають природну енергію», – Інна Бєлова, засновник простору Owl House.
Костянтин Ємець, архітектор, член Спілки Дизайнерів України
Про першу колекцію меблів серії "Аперитив":
«Проектуючи інтер’єри різних приміщень, ми завжди шукаємо меблі, які б допомагали створювати атмосферний настрій для комфортного та красивого відпочинку. Красивий відпочинок, який залишається у спогадах, завжди асоціюється зі святом. А яке ж свято без шампанського? Саме тому на створення даної серії меблів мене надихнула форма корку від пляшки шампанського. Я хотів би, щоб передчуття радості від непрямих асоціацій доповнилася і функціональністю дизайну предметів меблів, якими зручно та приємно користуватись. Ці речі ми створили для людей із смаком до життя».
До серії входять три вироби: пуф, крісло та кавовий столик. Пуф «Аперитив» складається із двох частин: металевого каркасу та м'якої кольорової подушки. Колір корзини та подушки можна міняти в залежності від інтер'єру та бажання власника.
Краса, комфорт та затишок – ці три слова характеризують крісло «Аперитив». Крісло складається із металевого каркасу, дерев'яної основи та м'якої оббивки. Це все, що є необхідним для приємного відпочинку.
Кавовий столик додасть до інтер'єру сучасну елегантність. На додачу, столик є надзвичайно функціональним завдяки зйомній стільниці. Всередині столика можна зберігати будь-які предмети. Виріб складається із металевого каркасу та дерев'яної зйомної стільниці.
www.3dmaket.com.ua
Anna Korny design & project
Студія Anna Korny design & project представляє свій PresenTable, стіл, який відноситься до лінії меблів “Торгове обладнання”. Команда інженерів-конструкторів та дизайнерів об’єднала функціональність стола, вітрини, місця для зберігання, проведення презентацій та дегустацій в єдиному предметі меблів. Стіл створений згідно всім сучасним вимогам дизайну – простота, натуральність матеріалів, їх технологічне поєднання між собою та роботи окремих елементів.
Автори проекту розробили функціональний PresenTable як для комерційних потреб – для презентацій різноманітних груп товарів в магазинах, бутіках, супермаркетах, ресторанах, барах, на виставках, виїзних заходах тощо, так і для приватних садиб – функціональне місце для зберігання та дегустацій улюблених напоїв. Передбачливі розробники наділили PresenTable ще однією важливою характеристикою – в упакованому вигляді виріб займає таку площу, що дорівнює розміру однієї європалети. Такий підхід спростить транспортування на будь-які відстані.
annakorny.com
TABOORET Interiors Lab
Студія TABOORET Interiors Lab – команда фахівців в області інтер'єрного і предметного дизайну. Ось уже 7 років створює унікальні дизайн-проекти і авторські меблі для приватних і громадських інтер'єрів. Cтудія пропонує різні варіанти співпраці, серед яких створення дизайн-проектів будь-якої складності, їх авторський супровід, ремонтно-оздоблювальні роботи та повну реалізацію проектів «під ключ», художнє оформлення інтер'єрів, виготовлення эксклюзивних авторських меблів і послуга on-line проектування. У дизайні цінують естетику, екологічність, функціональність і широке застосування інновацій.
«На виставці в Болоньї ми покажемо наш “кухонний модуль” – це функціональний кухонний острів, який зробить процес приготування легким і приємним для кожного, та відкриє таємницю справжнього функціоналу в малих формах», – Катерина Чуріна, керівник студії TABOORET Interiors Lab.
www.tabooret.com
Taurass ceramic
«Глина вбирає дотики та здобуває форму. Форма перетiкає у фактуру, що заповнюється кольором. Енергiя, засадженого зерна чекає реалізації. Плоди снів - це стан, який відтворює образи і бачення. Відмикається портал до виміру снів. Там народжується питання і визрiває відповідь. Гладке, шершаве і гучне, може буди чим завгодно. Але кожного разу відмінно від попереднього. Для кожного плоду час плине по різному, десь уповільнено, а десь і зовсім зупиняється. Кольори вирішують об'єднатись і резонують. Вони випромінюють вібрації життя і безмежного потенціалу. А рух та світло відкривають дверi для бажаючих увійти», – Тарас Ткаченко, майстер кераміки Taurass ceramic, художник та дизайнер.
На виставці майстри представлять керамічні вироби, натхненні сновидіннями та спогадами – декоративні панно, плитка ручної роботи, тарелі та декор для прикраси столу.
www.taurass.com
WoodRover
WoodRover – молода українська команда, яка займається виробництвом унікальних роверів із дерева. Інженери, механіки, дизайнери, майстри, спортсмени і просто креативні та винахідливі люди, в основі діяльності яких лежить любов до власної справи. Ціль команди WoodRover – допомогти суспільству по іншому поглянути на світ вело індустрії, розширити його межі, створити конкуренцію традиційними велосипедам та знайти свого споживача.
«Ми створили унікальний продукт – швидкий дерев’яний український велосипед і будемо розширювати виробництво. На черзі міські та жіночі ровери та аксесуари», – Валерій Горбатов, засновник WoodRover.
www.woodrover.eu
Tkachuk-Cork-Style (TCS)
Утилітарні вироби із корку для різного призначення нині дуже популярні у Європі. Український дизайнер Сергій Ткачук вирішив на власному прикладі спробувати створювати предмети дизайну, мистецтва та повсякденні речі, використовуючи винні корки. Ефектні речі із душею, які показують, що корок може мати не тільки другорядну функцію, а і виступати як повноцінний дизайн-обє’кт. Оригінальні авторські вироби серед яких клатчі та сумки практичні, термостийкі та водовідштовхуючі, створені для тих, хто бажає підкреслити свою індивідуальність. Вироби на 100 відсотків зробені із натуральних матеріалів (за виключенням деяких індивідуальних елементів декору).
www.cork-art.com
Попередній показ об’єктів учасників Collaboration_UА заплановано на 26 серпня на зручному та гостинному майданчику PROSTIR86 (Київ, вул. Казиміра Малєвіча, 86)
Демонстрація проекту відбудеться в рамках Bologna Design Week з 26 вересня по 1 жовтня 2016 в місті Болонія, Італія, Palazzo Isolani (поверх piano terra) www.bolognadesignweek.com
Партнери проекту: STUDIA PRIMA, PROSTIR86, ВАРТО Молодіжне об’єднання.
Медіа партери проекту: PRIMA INTERIOR, Domus Design, HOME interior, Дом и Интерьер, NM house, ARCHiBLOG, HOME&STYLE, ID.Interior Design Magazine, UА Сonseptstore.
Генеральний медіа партнер в мережі інтернет – HIS (Home ideas supply).
За більш детальною інформацією про проект та його учасників можна дізнатися надіславши відповідний запит на e-mail: anastasiiabiletska@gmail.com, tatiana.tieliegina@gmail.com.
Коментарі організаторів про проект:
«Проект має на меті промоцію українського промислового дизайну, виробництва, популяризацію української культури та креативу за межами нашої країни. Ми відібрали представників різних напрямків дизайну, що дасть можливість відобразити різноплановість та багаторівневість українського сучасного креативного сектору», – відмічає Тетяна Тєлєгіна, – куратор експозиції.
«Не дивлячись на те, що архітектура, дизайн та мистецтво не мають національності, Україна має бути ідентифікована на світовій культурній платформі, як країна великого потенціалу та нестримної творчої енергії. Ініціюючи подібні проекти ми намагаємось скоротити час на входження української дизайн громади до світового креативного середовища», – куратор проекту Анастасія Білецька (CREAHEART).
«В минулому Україна вже довела, що може бути експортером сировини. Сьогодні вона експортує готові товари. Наступною стадією є масовий експорт ідей та концепцій-продуктів інтелектуальної праці, серед яких предметний дизайн посідає почесне місце. Середньорічні темпи зростання торгівлі об'єктами інтелектуальної праці перевищують торгівлю традиційними товарами в 3-4 рази. Саме інтелектуальна діяльність формує прогрес людства. Компанія Apple виробляє складний продукт, частиною якого є саме дизайн. Капіталізація компанії складає трохи більше 500 млрд. доларів США. І на самому продукті позаду ви побачите "Designed by Apple in California". Одна з моїх особистих мрій побачити на світових продуктах напис «Дизайн зроблено в Україні / Designed in Ukraine». Наша команда працює аби Україна посідала лідируючі позиції на цьому ринку та наші дизайнери знали, як правильно вибудовувати вигідні комерційні відносини» – коментує Олексій Любецький, засновник UA2EU.