Чарівність ретро: інтер'єр київської квартири від Яни Молодих
HIS
Історія цієї квартири розпочалася зі знайомства замовниці з дизайнеркою Яною Молодих в instagram. Дівчина шукала спеціаліста і випадково натрапила на роботи Яни в мережі. Попри поради та рекомендації подруг, замовниця наважилася на співпрацю саме з Яною, тому що закохалася в її авторський стиль.
Квартира площею 75 кв. метрів розташована на Печерську, в сучасній новобудові серед ошатних сталінок. Її власниця – молода та вродлива дівчина Даша, яка працює у сфері фінансів. Замовниці подобалася анфіладна система планування, властива дореволюційним будинкам, подвійні двері та ретро-настрій, характерний для європейських інтер'єрів. Тому, попри досить сучасні вихідні дані нерухомості, жінки вигадали історію, що квартира власниці дісталася у спадок від бабусі разом з меблями молодості старенької та відповідною атмосферою. Єдине, що обмежувало обох – це бюджет, тому меблі та предмети інтер'єру з блошиних ринків стали вирішенням не тільки стилістичного питання, а й фінансового.
Та почалося все з перепланування. Початковий варіант, що дістався замовниці від забудовника, зовсім не відповідав вигаданій історії про бабусю і її автентичну інтер'єрну спадщину. Кімнати були маленькими та незручними. Яна разом з Дашею створювали для тої житло мрії, тому простір було вирішено переладнати та візуально розширили.
Так, лоджію об'єднали з вітальнею, а зони вичергували одну за одною, зробивши між ними перехід, а саме: з яскравого невеликого холу, минаючи маленький санвузол, ми потрапляємо у коридор, де великі квадрати підлогової плитки переходять у дрібні, а місткі шафи сховалися за елегантними фасадами, схожими на буазері. Потім перед нами відкривається вітальня. В очі одразу кидається робота молодої української художниці, виконана в стилі попарт. Вона прикрашає зону відпочинку та зустрічей з друзями.
«Крісла я знайшла на сайті оголошень про продаж вживаних речей, – пригадує Яна Молодих. – Вони були в жахливій червоно-зеленій оббивці. Але роздивившись їх форму, відразу сказала Даші їх купувати. Згодом для них ми замовили букльовану вовняну тканину Dedar та крісла стали окрасою кімнати. Ми стали з Дашею справжніми мисливицями за ретро скарбами. Щойно я щось знаходила, одразу їй надсилала в месенджер, а Даша, не гаючи часу, викуповувала знахідку».
Журнальний столик KOZA для Pansky (бренд Яни Молодих) виготовили Buro 150. Вони ж на замовлення створили шезлонг, на обшивку якого пішов відрізок тканини Thibaut, який Яна придбала на розпродажі в текстильному шоурумі. На підвіконні – особливий годинник, його подарували батьку Даші на тридцятиріччя його співробітники.
«Для кухні ми виділили невелике приміщення, прикрасивши його дверним порталом та сяйвом міді на кухонному фартуху. – розповідає Яна. – Стіл у столовій також у ретро-стилі. Йому притаманний «північний» або скандинавський дизайн, як і багатьом іншим предметам меблів, які хлопці BURO 150 зробили вручну спеціально для цього проєкту».
Першою покупкою Даші та Яни була кришталева вінтажна чехословацька люстра. Після її придбання з'явилася ідея зробити в спальні фриз та розетку, орнамент (періоду київський модерн) для яких дизайнерка запозичила в дореволюційній київській квартирі, над дизайном якої працювала перед цим. Спальня вийшла королевською (у гарному озумінні слова). Ліжко зробили на замовлення, тканину Даша привезла зі складу в Англії, де вона виявилася набагато дешевшою, ніж в Україні. Пуф Volyk бренду Pansky у тканині Dedar, яка залишилася від крісел. Зі спальні за шторою – вхід у вбиральню, а з вбиральні – у ванну кімнату.
«Мені була надана повна довіра у виборі оздоблювальних матеріалів, предметів меблів та декору, саме тому ця історія така гармонійна і співзвучна як зі мною, так і з моєю замовницею», – резюмує дизайнерка.
Фото: Юлія Якубішина
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Подія - Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.