Будинок в Італії: геометрія понад усе

HIS
Мінімалістичний будинок у сільській місцевості
Над проєктом цього італійського житлового будинку працював місцевий архітектор Андреа Олива. Будівля розташована на кордоні Кастельново-ді-Сотто та складається з двох основних частин: власне житлового простору та просторої веранди, яка слугує умовною межею між будинком та навколишньою місцевістю.
Концепція споруди заснована на взаємодії сучасної архітектури з сільським, досить специфічним ландшафтом: садами й канавами, ставками та путівцями. Крім того, при проєктуванні та будівництві, автор зважав і на дизайн сусідніх фермерських будинків.
Фасад був умовно розділений на кілька частин, кожна з яких своєю чергою оформлена відповідно до своєї форми та місця розташування: наприклад, південна сторона створена шляхом використання затемнених розсувних панелей, що, по-перше, вплинуло на організацію внутрішнього простору, а, по-друге, дозволило зробити образ більш динамічним шляхом численних перетинів. Сучасний мінімалістичний фасад доповнюють скляні двері, а сходи та пандуси виступають символічним продовженням доріжок на прибудинковій ділянці.
Для забезпечення тепла взимку в опорних стінах за проєктом архітектора була встановлена цегляна конструкція та десятисантиметровий ізоляційний шар. Задля обігріву також використовуються сонячні панелі, працюють системи збору дощової води та механізована система повторної обробки повітря.
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура