Біла сфера: українські дизайнери на Paris Design Week 2019 (частина І)
HIS
Проєкт «Біла сфера» — це молоді українські дизайнери, які створили яскраві та різні зразки матеріального світу з особливої неоматерії — «українського мислення». Предмети набувають нового вираження: вони трансформуються, транслюють мрії про невідоме майбутнє, переказують найдавніші забуті казки. Проєкт «Біла сфера» — територія народження нового, де поле креативу запліднюється енергією майбутнього, сучасного та традиційного.
Простір «Біла сфера» зібрав меблі, кераміку, скульптури, освітлення, декоративні об’єкти, фешн-аксесуари, колекції концептуального вбрання. 10 учасників демонструють нові форми та ідеї: прагматично виважені та помірковані, грайливо мінливі, рухомі між часом та простором, від українського бароко до футуристичного мінімалізму.
Учасники проєкту «Біла сфера»: Інна Зіміна, Давід Бережняк, Михайло Саморіз, Оксана та Мар’ян Шумелди, Артем Куниця, Іванка Бородіна, Діана Кулик, Валерія Варі, Юрій Цегла, Ольга Селищева та Поліна Веллер.
П’ять проєктів з основного складу учасників отримали допомогу від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР): Інна Зіміна із концептом столика для макіяжу SOFI, Давід Бережняк — концепт меблевого гарнітура Miracle de la vie, Михайло Саморіз із люстрою, виконаною у давній техніці ручного різьбярства — Hutsul Carving chandelier, Оксана та Мар’ян Шумелди із концептом модульної лавки VERETENO та Артем Куниця із колекцією мармурових світильників.
Склад проектів-переможців було обрано міжнародним журі. Селекцію цього випуску здійснювали: президент Європейської асоціації дизайнерів і декораторів, месьє Дідьє Маргеріт, засновник культового блогу про дизайн BLOG ESPRIT DESIGN — Венсан Ромео, засновник найстильнішого європейського дизайн-блогу joyana.fr Джо Яна, дизайнер та засновник студії iskos-berlin Олексій Іскос, головний редактор видання PRAGMATIKA та тонкий поціновувач мистецького вираження прагматичного погляду на дизайн Костянтин Ковшевацький, креативна директорка MAINO Design Ukraine Анастасія Білецька, засновниця українського бренду DAVIS CASA — речника гарного смаку в дизайні, Фаїна Еренбург.
Проєкт реалізується за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і фінансується у рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу.
Давід Бережняк
1. Я мріяв представляти Україну на PDW 2019, тому що дизайн меблів для мене це діло життя, це спосіб самовираження та самореалізації. До Парижа я везу інтер’єрну меблеву композицію, яка отримала назву «June Familia» з концепт-колекції Miracle de la Vie.
2. Навчався я предметному дизайну в EDS Європейській Школі Дизайну. Обрав цю професію, тому що являюсь експертом з виготовлення художніх меблів та меблів індивідуального виготовлення, майстром декоративно-художнього оздоблення меблевих виробів, технічним спеціалістом з виготовлення виробів з металу та скла.
3. Завищення постфактум собівартості робіт, затягування виробничого процесу, вільне трактування технічних завдань – труднощі, що найчастіше виникають в роботі. Проте справлятися з ними мені допомагає безупинна жага зробити роботу беззаперечно, навіть коли треба навчати та робити роботу самостійно на будь-якому етапі виробничого процесу, а також організованість – тайм-менеджмент я планую з допуском на непередбачувані події.
4. Мій робочий день триває з моменту, коли я відкриваю очі, до моменту, коли я їх закриваю. За цей час я займаюсь пошуком технічних рішень для дизайнерських інтер’єрів та моделюванням меблів індивідуального виготовлення з урахуванням технічних можливостей підрядних виконавців, підготовкою технічних завдань для конструкторів, майстрів, підприємств з вузькопрофільним напрямом та спеціальними технологічними можливостями, а також пошуком натхнення для творчого розв'язання питань косторізу, недостатньої технологічної бази, та обмежених термінів на виконання робіт.
5. Мене надихає життя, його прояви, соціальні відносини, стосунки та плід, який приносять відносини. Для мене гарний дизайн — це дует естетики та логіки у рівноправності та злагоді.
6. Для мене український предметний дизайн немов нове життя, особистість та індивідуальність – одночасно самостійний, але маючий свою генетичну схильність, різносторонній, але по-домашньому затишний, витончено досконалий та навіть трохи футуристичний та технократичний.
7. Найкраще дизайн смакує з маринованим салом та висівковим хлібом. Тому що кращий дизайн народжуються з жаги, дружньої компанії та невпинної праці майстрів свого ремесла.
Кулик Діана
1. Я прагнула представляти Україну на PDW 2019, тому що великі зміни починаються з маленьких кроків. До Парижа я везу серію кераміки ручної роботи Natural Revolution.
2. Я навчалася дизайну у звичних речах, що формують наше повсякдення. Обрала цю професію, аби на власному прикладі довести, що кераміка досі може бути професією, попри всі стереотипи, пов'язані з цим традиційним, але давно забутим ремеслом.
3. В роботі виникають перепони, а труднощі бувають лише у тих, у кого очі не горять.
4. Мій робочий день триває навіть тоді, коли звичайний день вже закінчився.
5. Мене надихає магія буденності: безликі вулики панельних будинків, картата симетрія пшеничних полів.
6. Український предметний дизайн немов кульбабка.
7. Найкраще дизайн смакує з розумом.
Ольга Селищева
1. Мріяла представляти Україну на PDW 2019, адже це фантастична можливість показати свій дизайн на міжнародній арені серед справжніх професіоналів своєї справи. Прагну отримати новий досвід і дуже сподіваюся на цікаві ділові контакти. До Парижа я везу серію графічних робіт та фешн-проект, який було створено у колаборації з талановитим українським дизайнером одягу Поліною Веллер. Ми присвятили наш проєкт темі українського бароко, як частині великого европейського стилю, який набув на території України унікальних декоративних та орнаментальних рис. Традиційний ручний розпис у три фарби ми поєднали з футуристичними костюмами з пластику.
2. Я навчалася дизайну у Харківській академії Дизайну та Мистецтв на спеціальності «Графічний дизайн» та в IKEA Bauhaus summer school. Обрала цю професію, тому що не уявляю своє життя без творчості та дизайну. Для мене це було природно, адже я — художник у третьому поколінні.
3. В роботі виникають труднощі, які пов'язані з втіленням проєктів у життя на якісному технологічному рівні. Проте справлятися з ними мені допомагають такі якості характеру як перфекціонізм на комунікабельність.
4. Мій робочий день триває інколи 12 годин, працюю майже кожного дня. За цей час я виконую різні проєкти, починаючи від розробки ідеї до втілення її у життя.
5. Мене надихає краса природи та бажання бути кращою.
6. Український предметний дизайн немов біг з перепонами.
7. Найкраще дизайн смакує з вишуканим середовищем та високою та відповідальною культурою споживання.
Інна Зиміна
1. До Парижа я везу макіяжний стіл з вбудованими акустичними колонками.
2. Я закінчила КНУБА, моя професія — архітектор. Це був досить послідовний крок, адже мої батьки також архітектори. До того ж архітектура жодним чином не була пов'язана з предметами, які викладали у школі. До предметного дизайну був дуже довгий шлях: дизайн інтер'єрів, власний салон італійських меблів, викладацька діяльність в Европейській школі дизайну.
3. В роботі виникає іноді чимало труднощів. Макіяжний стіл, наприклад, виявився дуже складним у виробництві (поєднання декількох матеріалів, акустики та електроніки).
4. Досягати бажаної мети допомагають друзі-замовники, виробники, студенти, які підтримують і намагаються зробити якнайкраще роботу.
5. Моїм натхненням може стати будь-що, цей стіл був зроблений під впливом вражень від весняної колекції суконь Dior.
6. Український предметний дуже різний. Мій дизайн не відображає української айдентики, я просто роблю речі, які мені подобаються.
Читайте також: Ukrainian design brands vol.3 на міжнародному салоні меблів, дизайну та декору Maison et Objet.
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Вибір редакції -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Ідея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Подія - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн у подорожах