«Безпека як імператив сьогодення»: архітектурний meetup у Києві
HIS
23 листопада в Києві відбулася подія, присвячена обговоренню безпеки як невід'ємного елементу нашого часу. Участь у дискусіях про безпеку та комфорт сучасного міського середовища взяли експерти з українського девелопменту, архітектури, урбаністики та влади. Цей захід представляє оновлення проєкту "Архітектурний MeetUp", метою якого є створення платформи для комунікації на всіх рівнях урбаністичної, архітектурної та дизайнерської екосистеми за участі команди PRAGMATIKA.MEDIA.
Програма Архітектурного MeetUp’у була поділена на три змістові блоки.
Першим із них у таймлайні вечора став батл-протистояння думок двох запрошених експертів: Олени Шуляк, голови Комітету з питань організації державної влади, самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, і Антона Черкашина, архітектора, засновника та СЕО архітектурного бюро büro A24D. Опоненти дискутували на тему аспекту безпеки у відносинах між архітектором і владою.
«У нас сьогодні є спільна мета — бажання якнайшвидше перемогти. І поки наші ЗСУ здобувають перемогу на фронті, ми тут, у тилу, маємо робити максимально все для того, щоб наша країна якнайшвидше відновлювалась, — зауважила Олена Шуляк. — Ми зруйнуємо монополію вузького кола осіб, які мають держзамовлення, для того, щоб до проєктування під час відновлення українських міст і сіл могли долучатися ВСІ професіонали. Наша ціль — залучити провідні архітектурні бюро та самостійних талановитих архітекторів, яких у нашій державі тисячі, до грамотного відновлення країни».
Із позиції захисту інтересів архітектурної спільноти Антон Черкашин наголосив на необхідності змін у взаємодії між владою й архітекторами-практиками: «Складається враження, що більша частина архітектурної спільноти перебуває в деякому дистанціюванні з виконавчою владою, а тим паче — із законодавчою. Кожен за багато років роботи знайшов умовно свій фарватер і намагається мінімізувати свій контакт із владою. І зараз ми на перехресті, на якому повинні змінювати ці правила гри», — вважає Антон Черкашин.
У рамках урбан-батлу опоненти також підняли питання проблематики оптимізації профільної освіти в Україні.
У другому сегменті заходу кураторка та історикиня дизайну Лариса Цибіна виступила з презентацією концепційної експозиції вітчизняних виробників та дизайнерів під назвою "Дизайн для комфортного та безпечного міського простору". Презентація включала дизайнерські об'єкти від українських брендів, таких як Vyourock, LOFU, Joyf, Panoptikum Collections, MiMi Fabryka, Container design studio, OdudLab та Dobro.design. Вибір типологій обгрунтовувався їхньою придатністю для застосування в громадських просторах та міському середовищі.
«У сучасних містах поєднуються планування та імпровізація, історія та майбутнє, візуальне та емоційне, знання та вулична мудрість. Наші соціальні мережі повинні створюватись у реальному світі, ми всі є частиною однієї, спільно витканої тканини. Комфортні та безпечні міські простори впливають на цей процес, — розповідає Лариса Цибіна. — Щоб підсилити важливість функціональних об’єктів у міському середовищі, ми в рамках Архітектурного MeetUp’у створили експозицію, свідомо перевернувши масштабування, де речі стають більшими й вищими за місто».
Панорама нічного центру Києва за вікнами підкреслювала урбаністичну естетику об’єктів експозиції, над концептуальною сценографією якої працював промисловий дизайнер Євген Пукліч. Спеціальні виставкові стенди для експозиції розробила меблева майстерня Kassone.
Основні сенси, пов’язані з темою заходу, спікери та експерти формулювали в рамках дискусійної панелі «Безпека як імператив сьогодення». Учасниками обговорень стали представники восьми провідних гравців ринку:
- Дмитро Васильєв, CEO, співзасновник і головний архітектор компанії archimatika;
- Ярослав Корніяченко, СЕО компанії Vlasne Misto;
- Ігор Райков, засновник і CEO девелоперської компанії «Спільнота»;
- Максим Головко, архітектор і співзасновник офісу міських проєктів «Урбанина»;
- Віталій Бойко, СЕО консалтингової компанії Urban Experts;
- Дарина Скрипник, архітектурний консультант і архітектор ТОВ «Компанія Вікна-Стар»;
- Іван Богдан, генеральний директор Winkhaus Україна;
- Антон Черкашин, архітектор, засновник і СЕО büro A24D.
Разом із модераторами дискусії Костянтином Ковшевацьким, головним редактором PRAGMATIKA.MEDIA, та Максимом Мятком, співзасновником і СЕО проєктної компанії AIMM, експерти обговорили питання урбаністичної, кадрової, а також інвестиційної безпеки.
«Разом ми якщо й не візуалізували те, яким має бути комфортний і безпечний міський простір сьогодення, то нам точно вдалося закласти цеглинки до road map у розв’язанні певних питань щодо безпеки міста в контексті діалогу між архітекторами, владою та іншими гравцями ринку», — команда PRAGMATIKA.MEDIA.
Благодійною місією заходу став збір коштів на потреби відбудови й ревіталізації простору відновлення для військових та цивільних «ГАРТ», яку проводить ГО «Об’єднання відповідальних громадян». Усі присутні могли долучитися до збору та підтримати ініціативу.
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн у подорожах -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Подія -
DVRZ Design Days: Огляд Днів українського дизайну
Подія -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
Конференція з інклюзивного дизайну пройде в рамках ДВРЗ Design Days в "АГРОМАТ"
Подія -
Kyiv Design Week 2024: реєстрацію учасників відкрито
Подія -
Chia-Chair: крісло-грядка для вирощування рослин
Ідея -
Другий Тиждень українського дизайну та інновацій: результати та підсумки
Подія
Перший міжнародний фестиваль фотографії Street Art Photo 2017: Марсель Штайнер, «Київ <-> Цюріх. Сприйняття»
Київ, Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» (м. Київ, вул. Госпітальна, 24а)
16 June 2017, 16:00