Бельгійський будинок, що виробляє більше енергії, ніж споживає

HIS
Архітектурні розробки від компанії Skillpod
Бельгійська компанія Skillpod розробила проект унікального “активного” будинку, площа якого становить 48 кв.м. Річ у тому, що рівень енергії моделі №48 Energy PLUS коливається від нуля до негативного показника, а це означає, що об'єкт виробляє більше, ніж може спожити. Такого ефекту вдалося досягнути шляхом встановлених сонячних панелей, теплових насосів і вентиляційної системи з рекуперацією тепла.
Такий будинок безумовно підійде для тих, кому звичайні конструкції за певних причин здаються занадто великими — наприклад, для проживання поодинці.
При проектуванні першої збірної конструкції Skilpod автори ставили перед собою відразу кілька завдань, і перш за все вони прагнули розширити простір основного будинку та забезпечити максимально швидке його встановлення — менше ніж за добу.
Після безлічі експериментів зі сталевими рамами та дерев'яною основою авторів осяйнула ідея використати багатошарову клеєну деревину, яка хоч і не була дешевою, однак виявилася максимально міцною, добре зберігала тепло, швидко виготовлялася і легко транспортувалася. Крім цього, фактура дерева надала додаткові можливості для оздоблення інтер'єрів.
Перші 50 "активних" будинків від Skilpod будуть побудовані в цьому і наступному роках в бельгійській та фламандській провінціях — Антверпен та Брабанте.
Фото: Geert Vanhertum
skilpod.com
-
Вілла над прірвою: як Villa Sidonius перетворила складний ландшафт на свою перевагу
Архітектура -
Portlantis: новий культурний центр у порту Роттердама
Архітектура -
Без кутів і меж: унікальний круглий дім у Мексиці від Locus
Архітектура -
Захист авторських прав архітекторів: у Києві відбудуться події, присвячені інтелектуальній власності
Подія -
Ищу идею Офісна будівля «Власне місто» – коли архітектура дихає разом із простором Офісна будівля «Власне місто», спроєктована майстернею Віктора Кудіна та відзначена гран-прі Премії Національної Спілки Архітекторів України (НСАУ) 2024, є маніфестом відкритої архітектури. Вона поєднує сучасний дизайн, функціональність і гармонійну інтеграцію з природним середовищем. Це не просто офісний простір, а експеримент, що переосмислює взаємодію людини з містом.
-
Gelephu International Airport: Традиції Бутану у сучасній архітектурі від BIG
Архітектура -
Китайський архітектор Лю Цзякун отримав Прітцкерівську премію 2025 року
-
Архітектурний MeetUp: Як покохати модернізм і врятувати його від забуття?
Подія -
Оголошено переможців «Премії Національної спілки архітекторів України 2024»
Подія -
La Nube: дитячий музей від Snøhetta, що об'єднує людей
Архітектура