Базу відпочинку Третього Рейху перетворили на розкішний курорт
Ева Шилингер
Нове життя курорту "Прора" після 70 років з моменту закінчення війни
Нацистський санаторій "Прора", що розташований на острові Рюген у Балтійському морі, у жовтні цього року буде представлений у дещо інакшому вигляді. Один з найамбітніших будівельних проектів нацистів (передбачалося, що "Прора" стане місцем відпочинку робітничого класу і буде розміщувати до 20 тисяч гостей) перетворили в престижний курорт, що складається з готелів та окремих апартаментів класу люкс.
За три роки до нападу Німеччини на Польщу в 1939 році Адольф Гітлер замовив будівництво на той час найбільшої в світі туристичної бази, та в 1943 будівництво курорту через війну було пригальмовано. Після ж війни комплекс був перетворений на секретні казарми Радянської армії.
Після об'єднання Німеччини комплекс перейшов у відомство бундесверу, проте будівлі жодним чином не використовувалися та почали руйнуватися від плину часу.
У 2013 році німецька компанія з нерухомості Metropole Marketing викупила права на реставрацію турбази. Комплекс складається з ряду готелів та індивідуальних апартаментів, 95% з яких вже розпродані. За пентхаус з видом на море (а воно знаходиться в 150 метрах від будівлі) покупцям довелося викласти від € 350 тис. до € 650 тис.
На думку багатьох, комплекс ніколи не зживе з себе нацистське минуле. Однак берлінська компанія Metropole Marketing має іншу думку з цього приводу:
«Минуле є минуле. "Прора" хоч і була побудована нацистами, але ніколи не використовувалася ними або їх солдатами. Тепер це прекрасне місце, створене для чудового відпочинку», — заявив прес-секретар компанії Манфред Хартвиг.
-
Готельні апартаменти в пустелі Каліфорнії: стародавні традиції та сучасні технології
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Biosphere: мініготель у лісі від Bjarke Ingels Group
- Ищу идею Бухта Вікінгів: рекреаційний комплекс від Аліни Саніної та Сергія Губаря Рекреаційний комплекс «Бухта Вікінгів» розташований в лісовій місцевості поблизу Львова. Над архітектурно-дизайнерським рішенням окремо організованих номерів-апартаментів працювали Аліна Саніна та Сергій Губарь. Будинки, виконані в скандинавському стилі з натуральних матеріалів, призначені для парного відпочинку: сюди приємно втекти з галасливого міста на вихідні та провести кілька днів серед дерев, у тісному спілкуванні з природою.
- Ищу идею Велич Карпат в архітектурі готелю від MAKHNO Studio HOTEL KARPATY – це не просто будівля, а справжнє свідчення пристрасті MAKHNO Studio до інноваційного дизайну, їх авторська інтерпретація сучасної української архітектури. Невтомна, неполірована природа Карпат побудила архітекторів створити щось не тільки просте та органічне, але й дивовижне та сміливе.
-
Яскравий витвір максималізму: готель Villa Palladio від Марі-Анн Удежанс
- Ищу идею Готель HAY в Буковелі від YOD Group Концепція готелю HAY виникла з колективного захоплення розкішною природою Карпат. Ботанічний атлас налічує 88 сортів місцевих трав. Звідси назва готельних ресторанів: 88 Vinotheque та Daily Local. У спекотні літні дні сонце випалює трави на полонинах, перетворюючи їх у запашне сіно, що лагідно шурхотить під ногами. Це сіно дало назву готелю і стало основною темою в його дизайні.
-
Догори дриґом: проєкт австрійського спа-центру від бюро noa*
-
В Одесі збудують Hilton. Відкриття готелю заплановано на 2025 рік
-
Pottery Village: гостевые дома в южнокорейской деревне керамики