Bay View – новий надсучасний кампус Google
HIS
Технологічна компанія Google запросила студії Heatherwick studio та Bjarke Ingels Group розробити новий кампус Bay View та штаб-квартиру в Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. Дизайн перших індивідуальних офісних будівель Google повинен був фізично показувати характерний підхід компанії до роботи. Життєдіяльність кампусу відбувається завдяки самостійно генерованій електроенергії, а будівля серед інших відрізняється позитивним водопостачанням та найбільшою геотермальною установкою у Північній Америці.
Кампус в Бей-В'ю являє собою кластер з трьох будівель, розташованих на ділянці площею 16 га, який включає центр заходів і два робочих простори для 5000 співробітників Google. Основна конструкція будівель формується завдяки жорсткому даху. Натягнуті між колонами сталеві стріхи утворюють групу навісів. Кожен навіс покритий фотогальванічними панелями, розробленими спеціально для проєкту, які призначені для безшовної інтеграції з металевими плитами, що прилягають, а також виробляють значну кількість енергії для живлення кампуса.
Крім створення офісів, які могли б адаптуватися до стрімкого характеру технологічної галузі, проєкт також повинен був відбивати філософію відкритої співпраці Google. На відміну від свого колишнього будинку в закритому бізнес-парку Кремнієвої долини, нове робоче місце Google мало бути дуже гнучким простором, який міг би швидко реагувати на його мінливі потреби і розвиватися з часом.
«Bay View – це не просто повністю електричний кампус з позитивним водопостачанням та найбільшою геотермальною установкою у Північній Америці, новий кампус гугл – це наш погляд на те, як можна застосовувати орієнтований на людину та стійкий дизайн на робочому місці у сучасному світі», – коментує Девід Редкліфф, віце-президент з нерухомості та послуг на робочому місці.
В рамках цього проєкту Google мали можливість переосмислити саму ідею офісу. Перший робочий поверх займають східчасті платформи, що нагадують великогабаритні меблі. Кожна платформа легко переналаштовується для відповідності різним розмірам команди та завданням. Крім створення оптимального середовища для винаходу та реалізації ідей, будівля навмисно інтегрована в його природне середовище.
«Дизайн проєкту розпочався із глибокого вивчення того, що рухає Google: наших людей. Потім ми розробили дизайн, віддавши перевагу досвіду людей у будівлі, а не зовнішній формі. Поговоривши зі співробітниками Google про те, що їм потрібно від робочого місця, ми виявили, що вони щасливі, продуктивні та креативні, коли збираються разом у команди, але потребують простору, захищеному від звуків та руху, щоб виконувати роботу з глибоким фокусом. Тому ми спроєктували командні простори на верхньому рівні та місця для зборів унизу, щоб розділити зони уваги та спільної роботи – з легким доступом між ними. Верхній поверх розбитий більш дрібні квартали, розділені внутрішніми дворами та з'єднані пандусами, які поступово підіймаються у міру просування центру будівлі. Ця варіація підлогової плити дає командам виділену область, яка змінюється в залежності від їх потреб, зберігаючи при цьому їх близько до їх ширшої робочої спільноти», – коментує Девід Редкліфф.
Кампус включає принципи біофільного дизайну, такі як зелень, природне денне світло і вид на вулицю з кожного столу, щоб поліпшити здоров'я та добробуту тих, хто знаходиться всередині. Вікна-ліхтарі направляють пряме світло на столи з автоматичними шторами, що відкриваються та закриваються протягом дня.
Система вентиляції використовує 100% зовнішнього повітря – чудове досягнення, якщо врахувати, що типова система використовує лише близько 20-30% зовнішнього повітря.
Щоб створити максимально здорове довкілля, команда розробників перевірила тисячі будівельних продуктів та матеріалів щодо видалення токсинів (від килимової плитки, фарб, труб, фанери та меблів).
«Нарешті, ми спроєктували будівлю, яка може розвиватись у міру того, як змінюються наші методи роботи. При розподіленій робочій силі офіс має створити гармонію між тими, хто знаходиться в офісі, і тими, хто знаходиться десь ще. Гнучкий характер просторів для фокуса та спільної роботи в Bay View це лише один із способів пристосуватися до цих змін. Я щиро вірю, що ці будинки йтимуть у ногу з часом, коли ми створимо нові простори для покращення гібридної роботи», – пояснює віце-президент Google.
Кампус Bay View, розташований в екологічно чутливому районі водно-болотних угідь, підтримує водні шляхи коштом збору дощової води. Доступні пішохідні та велосипедні доріжки проходять через природне середовище, створюючи кампус, який є щедрим сусідом як для його довкілля, так і для спільноти.
Bay View є прикладом повністю електричного кампуса і показує, що можливо у регенеративній будівлі:
- Дві кухні, які обслуговують сім кафе, обладнані електрообладнанням, а не газом – шаблон для повністю безвуглецевих кафе та кухонь.
- Є 17,3 акра цінних природних територій, включаючи вологі луки, ліси та болота, які призначені для відновлення природних ландшафтів та відновлення водно-болотних угідь у районі затоки. Це особливо важливо, оскільки Бей-В'ю знаходиться неподалік затоки Сан-Франциско.
- Водосховища не лише збирають воду для повторного використання, але й забезпечують відновлення природи, захист від підвищення рівня моря та доступ до краси природних водно-болотних угідь. Нові вербові гаї вздовж зливових ставків забезпечують ресурси для дикої природи.
- Інтегрована система геотермальних паль допоможе обігрівати та охолоджувати кампус. Масивне поле геообміну інтегроване в структурну систему, зменшуючи кількість води, яка зазвичай використовується для охолодження, на 90% – це дорівнює п'яти мільйонам галонів води на рік.
Фото: Iwan Baan
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архітектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Ідея