Аптеки души
Анастасия Белогривцева
33 самых красивых пространства, где хранятся книги
Согласитесь, с изобретением электронной книги, мы реже стали посещать библиотеки. Позволим себе сказать большее: XXI век можно назвать веком библиотечной катастрофы. С интернетом и виртуальными библиотеками мы и вовсе забыли, где находится та, в читальном зале которой когда-то любили посидеть после уроков. Нет, не подумайте, мы не имеем ничего против мировой сети, мы лишь напоминаем о первоисточнике. В сегодняшней подборке хотим показать вам несколько пространств, расположенных по всему миру, где хранятся книги. Пространств с потрясающей архитектурой, ошеломляющим количеством литературы и неповторимой вдохновляющей атмосферой, которые прошли испытание временем, видели множество исторических событий и хранят в себе настоящие сокровища.
Свой обзор начнем с небольшой исторической справки. Самая старая библиотека в мире находится в Монастыре Святой Екатерины на Синайском полуострове (Египет). Она была построена еще в середине VI века н.э.. Сегодня же здесь находится вторая по величине коллекция религиозной литературы (на первом месте — Ватикан). Однако книги и рукописные труды не доступны для широкой общественности, они предназначены только для пользования монахами и приглашенными учеными.
Библиотека Парижа (Вibliotheque de Paris) совместно с Национальной библиотекой Франции (National Library of France) в своих хранилищах содержат всю литературу, которая ранее хранилась в Лувре и представляла собой первую общественную библиотеку, начав функционировать еще в 1368 году. С года открытия библиотека меняла место своей обители несколько раз.
Самая большая библиотека — Библиотека Конгресса США (The Library of Congress), которая включает более чем 158 млн наименований и примерно 1350 км книжных полок. Коллекция состоит из более 36 миллионов книг и других печатных материалов, 3500000 записей, 13,7 миллионов фотографий, 5500000 карт, 6700000 партитур и 69 миллионов рукописей.
Самая маленькая библиотека находится в Нью-Йорке и работает в сегодняшние дни. В пространстве этой библиотеки — лишь одно читательское место.
Итак, предлагаем вам отправится в захватывающее путешествие по самым красивым библиотекам всего мира прямо сейчас.
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
-
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Вибір редакції -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
- Ищу идею Спортивна студія STAN від Dubrovska Studio Студія STAN, заснована професійною балериною Марією Дрейгаупт у центрі Києва, призначена для жінок, які шукають гармонію через йогу та баре. Вона втілює елегантність і виразність особистості, створюючи простір для самовираження. Назва "Stan" походить від латинського STAN, що символізує фізичний стан або внутрішню готовність до трансформації. Про трансформації, яких зазнав простір STAN, над яким працювала команда Dubrovska Studio, читайте далі.