Apt. 25: позачасовий інтер'єр від Майї Баклан
HIS
Інтер'єр цієї просторої київської квартири дизайнерка Майя Баклан створила на замовлення пари молодих ІТ-шників. Квартира розташована у центрі міста, в будинку сталінської доби. Раніше нерухомість була у комунальній власності, тому якісно ремонту не бачила давно. На меті у Майї було створити позачасове житло, де були б використані натуральні матеріали, оригінальні предмети та автентичні деталі.
Молода пара, що працює в IT сфері та має масу захоплень (кулінарія, спорт, музика, психологія) звернулася до Майї Баклан з проханням створити комфортний для житла та відпочинку простір. Подружжя любить проводити час із друзями та на свіжому повітрі, тому велика лоджія з розсувною перегородкою – була ледь не найпершим їх побажанням.
«Цей проєкт – черговий приклад позачасового житла від нашої студії. Приклад дбайливого ставлення до старого житлового фонду та повернення до традиційних прийомів. Мені дуже подобається, коли люди при створенні свого житла турбуються не про те, наскільки дорого і показно воно виглядатиме, а спираються на власні відчуття: на натуральність і тактильність матеріалів, на довговічність і оригінальність предметів, на автентичність деталей, на настрій, який не передати словами», — коментує дизайнерка.
Після перепланування на 130 метрах розташувалися: простора кухня вітальня, спальня з гардеробом та санвузлом, гостьова кімната, передпокій та ванна кімната з вікном. Також у квартирі є відкритий балкон, вищезгадана відкрита та закрита лоджії.
Висота стелі становить 3 метри, великі вікна виходять на 2 сторони, а усі міжкімнатні двері зі скляними фрамугами: тому у квартирі просторо та світло. Аби простір був комфортний та ергономічний, під час проєктування дизайнерка застосувала чимало трансформаційних елементів: кухня з островом може бути повністю ізольована від вітальні при інтенсивному приготуванні їжі скляною перегородкою; стіна між вітальнею і великою відкритою лоджією — розсувна перегородка-гармошка; двері між вітальнею та гостьовою кімнатою — двостулкові без перемички. Таким чином, приміщення можуть бути як повністю ізольовані, так і максимально об'єднані в один великий простір. Це дозволяє у квартирі проживати багато життєвих сценаріїв та робить її універсальною. Гостьова кімната основну частину часу призначена для усамітнення та улюблених занять господарів — музика та йога. Спальня оснащена повноцінним робочим місцем. Та найвидатнішим приміщенням цієї квартири вважається ванна кімната з вікном та окремою ванною.
Щоб простір виглядав ще більш цілісним та об'ємним, в оздобленні використали мінімальну кількість матеріалів. У всіх приміщеннях стіни та стеля білі (крім спальні). Місцями видно оригінальну цегляну кладку будинку, яку будівельники покрили вапном та матовим лаком. Вікна та міжкімнатні двері – білі дерев'яні з фрамугами. Дубовий паркет – в усіх кімнатах без переходів. Не дешеві та якісні матеріали – це розумна інвестиція у позачасових інтер'єрах.
Фото: Yevhenii Avramenko