Apartment Ral 7006: архітектурна вистава від київської студії Odyndoodnoho

Odyndoodnoho
Дійові особи: 58 м2 для житлової квартири неподалік Дніпра у Києві. Геометрія. Колір Ral 7006. Світло і його відсутність. Сюжет: Apartment Ral 7006 – це інтер’єр про архітектуру безкомпромісну та без декорацій, де в центрі – архітектура. Як людина сучасна, звикла ставити у центр світу себе, вимоглива і власна, з цим зживеться? Автори вистави: київська студія архітектурного дизайну 3-ї хвилі Odyndoodnoho.
Пролог.
Весь світ театр, а ми в ньому – актори, сказав Шекспір; а ми б сказали, що весь світ – архітектура, а ми в ній – лише на мить. І додали б, що архітектура – це вічний пошук, у який і вирушила київська студія Odyndoodnogo. У наш час суцільних компромісів, команда архітекторів вирішила працювати так, щоб залишатися чесним зі своєю професією на 100%. Стосунки з клієнтом – один до одного, без потурання забаганок, але з повагою до бажань. Ергономіка продумана до деталей, матеріали прості та зносостійкі, кольори приємні оку, планування – логічне. Але Apartment Ral 7006 – зовсім не про це. Вона про те, що зрозуміє архітектор, і з часом відчує той, хто в ній житиме.
Дія перша. Геометрія.
Білий аркуш паперу, і на ньому по кутах – два об’ємні кольорові куби: червоний і синій. Папір – це підлога квартири, куби – це гардероб і санвузол з одної сторони та комора з кухнею з іншої.
А тепер станьте в центрі аркушу обличчям до вхідних дверей. Бачите? Відбиваючись у дзеркалах, куби продовжуються до свого логічного завершення. На другому плані у дзеркалах дублюється вже вся квартира – разом з панорамними вікнами, пустотілими блоками, стелею та підлогою. Квартира втратила свій початок і знову, віддзеркалившись у вікнах, – подвоїлась.
Перегородка з пустотілих шлакоблоків продовжує кубічну композицію, паралельно зонуючи кухню та спальню.
“Здесь темно и тепло, как между ладонями” (Ильф Илья, Петров Евгений «Золотой телёнок»). Спальня – це ніби куб зсередини, теплий і затишний. Тут бачимо дві внутрішні його стінки, виконані в дереві (ну нарешті). Штори, або театральний занавіс, обрамлюють спальню з трьох сторін, створюючи особливу інтимну атмосферу відокремлення від усього буденного.
Дія друга. Банка ral 7006.
На відрізаному від цивілізації складі залишилося багато сіро-оливкового ral 7006, і дивом знайшли кілька банок малиново-червоного і синього. Пружний і серйозний ral 7006 починає свій шлях на підлозі, дереться стіною та кухнею, заливає навіть авторські стільці від Proprofurniture. А також радіатори, штору, раковину, світильник. Така собі гра у піжмурки.
Світло і його відсутність.
Це звучить, досить дивно, але тут немає загального світла, яке б, як молоко, могло залити весь простір. Не можна так просто взяти і включити світло. Подібно до театральної сцени підсвічуються тільки важливі сюжети. Вечеря на двох, книжка на дивані, термінова справа по роботі.
Дерев’яні панелі у спальній кімнаті, а також стеля ув’язнені в обіймах різнокольорової led-підсвітки, яка розкаже вже зовсім інші історії. Але нам їх знати необов’язково.
Матеріали.
Все просто до залізобетонних кісток: фарбовані мдф-панелі, пустотілі шлакоблоки, які такого життя ще не мали, на підвіконні несподівано – цегла, є по класиці – бетон після будівельників, трохи дерева, а на підлозі – стяжка з полімерною фарбою. Усі об’єднані єдиною місією – служити архітектурі, а не виступати з власним егоїстичним соло.
Декор. А його немає. Інтер’єр чистий, чесний і дещо навіть грубий. Постановка тримається на першокласній грі головних акторів і ніяких декорацій не потребує.
Епілог.
Ми не впевнені, що все, чим ми поділилися, важливо ще комусь, окрім нас. Але ми віримо, якщо це важливо нам – це вже важливо.
Занавіс!
Odyndoodnoho – новостворена студія архітектурного дизайну так званої третьої хвилі. Її засновниками стали архітектори з київської спільноти, які мають понад 10 років досвіду, у тому числі в одній із найвідоміших архітектурних студій України. Але вони вирішили піти у власний шлях пошуків авторського архітектурного почерку. Своєю місією Odyndoodnoho бачать правдиве ставлення до задачі, замовника, партнера. У масштабі один до одного, без перебільшень і применшень. Це, на їхню думку, зможе віднайти нові архітектурні рішення у звичайному повсякденні.
-
Ищу идею Pyrogova: квартира для здачі в оренду від Sivak+partners Студія Sivak+Partners спроєктувала квартиру для здачі в довгострокову оренду у Києві. Як того хотів замовник, дизайнери створили сучасний, комфортний, світлий та просторий інтер'єр.
-
Ищу идею Квартира для IT-фахівця від дизайн-студії DIHOME Цю столичну квартиру Євгенія Ситник спроєктувала для пари молодих програмістів. Перед дизайнеркою стояло завдання створити ненудний сучасний простір за невеликий бюджет.
-
Енергія гармонії від Materia 174
-
Сhri.eitor Studio: мансардна квартира у центрі Стрия
-
Ищу идею Проект квартиры для молодой пары от студии Lime Дизайнеры студии Lime спроектировали интерьер квартиры площадью почти 132 квадрата. Проект, получивший название "Кофе с молоком", представляет собой гибкое и открытое жилье для молодой семьи.
-
Ищу идею Umber Red: киевская квартира для молодой семьи Над интерьером этой столичной квартиры работала дизайнер Мария Сохацкая. Главной идеей проекта стало реализовать минималистичный, но при этом яркий интерьер, свободный от излишних вещей.
-
Ищу идею Естетська квартира для здачі в оренду від faino decor У київську квартиру площею 62 м2 дизайнери Христина та Нікіта Власови зайшли після забудовника – в голі стіни та бетон, знаючи тільки те, що її планують під здачу. Складні відтінки, нетривіальне поєднання кольорів, мистецтво, вінтажні меблі – все це з’явилося тут згодом, як щось дуже нетипове для орендованих квартир. Проте замовники ризикнули, адже разом з авторами проєкту уявили, що тут житимуть виключно естети. Про дизайн для ідеальних мешканців Христина та Нікіта – засновники студії faino decor – розповідають далі.
-
Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
-
Квартира у Брюсселі: м'який мінімалізм для подружжя космополітів
Вибір редакції -
Ищу идею Квартира з терасою: дизайн інтер'єра від Софії Журко Замовник звернувся до дизайнерки Софії Журко із проханням облаштувати інтер'єр для майбутнього продажу нерухомості. Видова квартира загальною площею 150 м2 розташована у сучасному житловому комплексі у жвавому районі Києва. Родзинка об'єкта - величезна тераса площею 90м2, єдина на весь будинок, з якої відкривається чудовий краєвид на столицю. Розробляючи проєкт майбутніх власників Софії довелося вигадувати: дизайнерка уявляла людей, що живуть у божевільному ритмі мегаполісу, живляться його енергією, і водночас мають власний тихий острівець спокою та комфорту.