Apartment Ral 7006: архітектурна вистава від київської студії Odyndoodnoho
Odyndoodnoho
Дійові особи: 58 м2 для житлової квартири неподалік Дніпра у Києві. Геометрія. Колір Ral 7006. Світло і його відсутність. Сюжет: Apartment Ral 7006 – це інтер’єр про архітектуру безкомпромісну та без декорацій, де в центрі – архітектура. Як людина сучасна, звикла ставити у центр світу себе, вимоглива і власна, з цим зживеться? Автори вистави: київська студія архітектурного дизайну 3-ї хвилі Odyndoodnoho.
Пролог.
Весь світ театр, а ми в ньому – актори, сказав Шекспір; а ми б сказали, що весь світ – архітектура, а ми в ній – лише на мить. І додали б, що архітектура – це вічний пошук, у який і вирушила київська студія Odyndoodnogo. У наш час суцільних компромісів, команда архітекторів вирішила працювати так, щоб залишатися чесним зі своєю професією на 100%. Стосунки з клієнтом – один до одного, без потурання забаганок, але з повагою до бажань. Ергономіка продумана до деталей, матеріали прості та зносостійкі, кольори приємні оку, планування – логічне. Але Apartment Ral 7006 – зовсім не про це. Вона про те, що зрозуміє архітектор, і з часом відчує той, хто в ній житиме.
Дія перша. Геометрія.
Білий аркуш паперу, і на ньому по кутах – два об’ємні кольорові куби: червоний і синій. Папір – це підлога квартири, куби – це гардероб і санвузол з одної сторони та комора з кухнею з іншої.
А тепер станьте в центрі аркушу обличчям до вхідних дверей. Бачите? Відбиваючись у дзеркалах, куби продовжуються до свого логічного завершення. На другому плані у дзеркалах дублюється вже вся квартира – разом з панорамними вікнами, пустотілими блоками, стелею та підлогою. Квартира втратила свій початок і знову, віддзеркалившись у вікнах, – подвоїлась.
Перегородка з пустотілих шлакоблоків продовжує кубічну композицію, паралельно зонуючи кухню та спальню.
“Здесь темно и тепло, как между ладонями” (Ильф Илья, Петров Евгений «Золотой телёнок»). Спальня – це ніби куб зсередини, теплий і затишний. Тут бачимо дві внутрішні його стінки, виконані в дереві (ну нарешті). Штори, або театральний занавіс, обрамлюють спальню з трьох сторін, створюючи особливу інтимну атмосферу відокремлення від усього буденного.
Дія друга. Банка ral 7006.
На відрізаному від цивілізації складі залишилося багато сіро-оливкового ral 7006, і дивом знайшли кілька банок малиново-червоного і синього. Пружний і серйозний ral 7006 починає свій шлях на підлозі, дереться стіною та кухнею, заливає навіть авторські стільці від Proprofurniture. А також радіатори, штору, раковину, світильник. Така собі гра у піжмурки.
Світло і його відсутність.
Це звучить, досить дивно, але тут немає загального світла, яке б, як молоко, могло залити весь простір. Не можна так просто взяти і включити світло. Подібно до театральної сцени підсвічуються тільки важливі сюжети. Вечеря на двох, книжка на дивані, термінова справа по роботі.
Дерев’яні панелі у спальній кімнаті, а також стеля ув’язнені в обіймах різнокольорової led-підсвітки, яка розкаже вже зовсім інші історії. Але нам їх знати необов’язково.
Матеріали.
Все просто до залізобетонних кісток: фарбовані мдф-панелі, пустотілі шлакоблоки, які такого життя ще не мали, на підвіконні несподівано – цегла, є по класиці – бетон після будівельників, трохи дерева, а на підлозі – стяжка з полімерною фарбою. Усі об’єднані єдиною місією – служити архітектурі, а не виступати з власним егоїстичним соло.
Декор. А його немає. Інтер’єр чистий, чесний і дещо навіть грубий. Постановка тримається на першокласній грі головних акторів і ніяких декорацій не потребує.
Епілог.
Ми не впевнені, що все, чим ми поділилися, важливо ще комусь, окрім нас. Але ми віримо, якщо це важливо нам – це вже важливо.
Занавіс!
Odyndoodnoho – новостворена студія архітектурного дизайну так званої третьої хвилі. Її засновниками стали архітектори з київської спільноти, які мають понад 10 років досвіду, у тому числі в одній із найвідоміших архітектурних студій України. Але вони вирішили піти у власний шлях пошуків авторського архітектурного почерку. Своєю місією Odyndoodnoho бачать правдиве ставлення до задачі, замовника, партнера. У масштабі один до одного, без перебільшень і применшень. Це, на їхню думку, зможе віднайти нові архітектурні рішення у звичайному повсякденні.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.
- Ищу идею Фен-шуй у тропічних відтінках: проєкт квартири від Luka Design в столичному ЖК Нова Англія Інтер'єрна студія Luka Design під керівництвом Анастасії Лукашової отримала незвичайне завдання: створити дизайн видовженої квартири в київському ЖК Нова Англія. Замовниця, яка мешкає на далекому тропічному острові, бажала втілити у своєму майбутньому помешканні атмосферу теплоти та екзотики. Водночас вона залишила відкриті можливості для експериментів з кольором та меблями, надавши дизайнерам повну свободу для творчості.
-
Проєкт Darvina від Насті Мірзоян: сучасний інтер’єр у історичному центрі Києва
Вибір редакції - Ищу идею CAPE QUIET: простір для відпочинку та перезавантаження від loft buro Апартаменти CAPE QUIET пропонують мінімалістичний простір, призначений для відпочинку та перезавантаження. Це компактне багатофункціональне приміщення демонструє як архітектурну, так і економічну винахідливість.