Анатолій та Катерина Росковшенко: 5 трендів сучасної архітектури
HIS
В архітектурі питання трендів — це доволі складні процеси. Адже архітектура більш монумента, ніж інші сфери дизайну — важка в процесі створення та впливає на багато інших суспільних процесів. Про те, які тренди в архітектурі нас очікують в найближчий період, ми поговорили з засновниками студії Rosko та Тижню українського дизайну та інновацій UDIW, Катериною та Анатолієм Росковшенко.
Використання AI та нейромереж в ескізуванні та 3D- візуалізації.
Поява цього інструменту дала змогу легко отримати розгалужену візуалізацію лише після задання декількох інструкцій. Але варто розуміти, що архітекторам слід розглядати ці інструменти лише як засіб для натхнення ідеями, а не як спосіб безпосереднього архітектурного проєктування.
Біофільний дизайн.
Або біофільний урбанізм як явище, що передбачає включення елементів натуральної природи в штучно створене середовище. Слід мати на увазі застосування таких підходів в широкому розумінні архітектури, урбаністичного та інтер'єрного дизайну.
Девелопмент змішаного призначення, або змішаної функціональності архітектурного середовища.
Явище, що передбачає урбанізацію як елемент стимулювання створення все більшої кількості архітектурних утворень, що поєднують в собі житлові, нежитлові, комерційні та некомерційні компоненти в єдиній структурі.
Адаптивне повторне використання.
Ця тенденція передбачає перепрофілювання та реконструкцію існуючих, часто старих або покинутих будівель. Повторне використання трохи зменшує негативний вплив будівництва на навколишнє середовище.
Використання смарт матеріалів.
Удосконалення інтелектуальних матеріалів продовжує відкривати перед архітекторами безліч можливостей дизайну. Впровадження таких матеріалів, як, наприклад, "розумне скло", має трансформаційний вплив на будівлі з точки зору ефективності та стійкості, а також адаптації до потреб кінцевого користувача.
Про те, які ще тренди та виклики очікують нас у 2024 році, ми поговоримо під час архітектурної дискусії в рамках Ukrainian design and innovation week, який відбудеться з 1 по 5 листопада в Києві. Приєднуйтесь!
-
The Wild House: скульптурний екологічний дім в Індії
Архітектура - Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архітектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн у подорожах -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура
Перший міжнародний фестиваль фотографії Street Art Photo 2017: Марсель Штайнер, «Київ <-> Цюріх. Сприйняття»
Київ, Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» (м. Київ, вул. Госпітальна, 24а)
16 June 2017, 16:00