6 саун, де паритися – це не лише добре, а й стильно
HIS
Якщо при слові «сауна» ви досі уявляєте собі щось вульгарне та навіть не зовсім приємне, то наш матеріал, присвячений такому чудовому способу рекреації, змінить ваше ставлення до цього іменника фінського походження.
До речі, у Фінляндії сауна є невід’ємною частиною повсякденного життя. Близько 99% населення відвідують її раз на тиждень. Це ритуал з історією в тисячі років. Він і сьогодні продовжує надихати архітекторів та дизайнерів всього світу на створення і облаштування саун для сучасних людей.
Ми вирішили показати вам найкращі проекти саун, реалізованих у країнах Північної Європи та Скандинавії. Більшість з них інтегровано в мальовничі природні пейзажі, що сприяє відпочинку не тільки тілом, а й душею.
Soria Moria, Dalen, Norway
Сауна Soria Moria розташована в оточенні дерев та гір у норвезькому Далені. Вона відкрита для гостей сусіднього готелю і випадкових туристів. Своє ім’я Soria Moria отримала на честь загадкового палацу, зробленого із золота, оскільки під час заходу сонця світло відбивається від фасаду споруди і сяє золотим блиском.
Гетеборгська громадська сауна, Гетеборг, Швеція
Не дайте металевому фасаду обдурити вас, бо в інтер’єрі на гостей гетеборгської громадської сауни чекає тепле дерево та приємний пар. Ця конструкція створена німецькими архітекторами з Raumlabor, які використовували у своїй роботі гофровану сталь. Вона символізує промислове минуле міста, що тепер залишилося тільки в історії. Окрім самої гігієнічної процедури, гості сауни можуть насолоджуватися видом на захід сонця та кораблі, що ходять у гавані.
Vala, Національний парк Соомаа, Естонія
Ця плаваюча сауна розташована у відокремленій частині найбільшого національного парку Естонії. Поруч із Vala є місце для кемпінгу, неподалік проходять основні пішохідні стежки. Відвідувачі можуть стрибати в річку прямо з кімнати сауни чи прохолоджуватися під душем.
Сауна Stilleben, Емот, Швеція
Гості готелю Stilleben, оточенного лісом, можуть насолодитися восьмимісною плавучою сауною, що сховалася на березі за деревами. Її створили архітектори зі Small Architecture Workshop.
The Bands, Лофотен, Норвегія
Ця будівля простягається скелястим берегом колишнього рибальського села Кляйван на Лофотенських островах. Окрім самої сауни, тут є тераса для пікніка, барбекю, ванна із функцією гідромасажу та прямий доступ до водойми, що є вкрай важливим. Зсередини сауни можна насолоджуватися видами гірського хребта та розкиданих по місцевості сільських будівель.
Löyly, Гельсінкі, Фінляндія
Сауна Löyly була спроектована фінським бюро Avanto Architects. Її відвідувачі можуть обрати кімнати, в яких вони хочуть відпочивати, від великих, на 20 осіб, до маленьких приватних. Велнесс-центр Löyly має величезну передню терасу, де гості можуть насолоджуватися міським ландшафтом та видом на море.
Читайте також: House 3000: будинок-маяк на півдні Португалії.
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
-
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Вибір редакції -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days
-
KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
- Ищу идею Спортивна студія STAN від Dubrovska Studio Студія STAN, заснована професійною балериною Марією Дрейгаупт у центрі Києва, призначена для жінок, які шукають гармонію через йогу та баре. Вона втілює елегантність і виразність особистості, створюючи простір для самовираження. Назва "Stan" походить від латинського STAN, що символізує фізичний стан або внутрішню готовність до трансформації. Про трансформації, яких зазнав простір STAN, над яким працювала команда Dubrovska Studio, читайте далі.