12 визначних будівель, на які варто очікувати у 2018
HIS
За своєю суттю архітектура є виключно повільною формою мистецтва. Процеси проектування, розробки макету, затвердження у безлічі комісій, будівництво та етап його завершення можуть тривати навіть десятиріччями. В кінці XIX, початку XX століть проектування та будівництво досягли того етапу розвитку, коли час на задум та реалізацію проектів почав суттєво скорочуватися, а багато ідей, що раніше видавалися фантастичними, стали цілком реальними.
Проте, вже досить швидко в таких містах як Нью-Йорк та Лондон планування міського простору становилося дедалі важчим. Як наслідок, роль архітектора за всі роки розвитку будівництва у XX сторіччі перетворила його ще й в соціолога, що виявляє закономірності суспільних взаємодій та культурних норм. Сьогоднішні впливові архітектори можуть створити ідентичність міста навіть того, що вже перетворилося на какофонію об'єктів. Вдивляючись у майбутнє, ми зацікавилися: які будинки будуть визначати сутність міст, де вони розташовані, навіть якщо вони були замислені в той час, коли вимоги до архітектурного середовища були ще трохи, або, зовсім інакші. Так ми вирішили відібрати 12 будівель по всьому світі, які можливо не будуть завершені у 2018 році, але обов'язково визначать чи навіть побудують ідентичність простору, в який їх було інтегровано.
ARC Power Plant, by Bjarke Ingels Group (Copenhagen, Denmark)
Розташована в Копенгагені, електростанція ARC є апогеєм творчого блиску Б'ярке Інгельса. Цей проект є доказом того, що екологічно чиста архітектура може бути естетично привабливою. Очікується, що завод буде спалювати та перетворювати на електроенергію понад 400 тис. тонн відходів щороку, чого вистачить на живлення 60 тис. будинків у Копенгагені, що є основним кроком у плані міста, що збирається стати «нульовим» по викидах вуглецю до 2025 року. На даху будівлі знаходиться лижний схил протяжністю майже 500 метрів (один з найдовших штучних гірськолижних схилів у світі.
Calgary Library, by Snøhetta (Calgary, Canada)
Ця будівля бібліотеки будується між сучасним та старим центром міста. Це своєрідна брама між двома частинами Калгарі.
Institute for Contemporary Art, by Steven Holl Architects (Richmond, Virginia)
Virginia Commonwealth University – це новий інститут сучасного мистецтва, за проектом якого криється набагато більше, ніж простий навчальний заклад. Будівля інституту буде використовуватися як кафе-бар, галерейне приміщення, 240-місний кінотеатр, а також як виробнича майстерня. Дах будівлі буде засаджено зеленню, а мансардні вікна інституту за проектом розташовані таким чином, аби забезпечити максимальне природне освітлення інтер'єру.
The National Memorial for Peace and Justice, by MASS Design Group (Montgomery, Alabama)
Створений організацією Equal Justice Initiative і розроблений компанією MASS Design Group в Бостоні, Національний меморіал миру та правосуддя стане не просто навчальним, а й найважливішим і непростим досвідом для кожного відвідувача. Взагалі, відкриття першого в історії національного пам'ятника жертвам лінчування не може бути другорядною подією.
The Menil Drawing Institute, by Johnston Marklee (Houston, Texas)
У 2018 році техаський Drawing Institute відкриває свій перший постійний простір, присвячений експозиції та вивченню сучасних малюнків. Архітектори компанії Johnston Marklee розробили вікна будівлі таким чином, аби дати експозиції малюнків максимум світла, але й не зашкодити його надмірним впливом. Цікаво, що будівля доповнить ансамбль об'єктів, що складається зі споруди Девіда Чіпперфілда та музею Ренцо Піано.
The Mwabwindo School, by Selldorf Architects (Mwabwindo Village, Zambia)
Дизайн цієї школи у Замбії має на меті створення прохолодного приміщення, що врятує дітей від гнітючого південно-сахарського сонця. Структура школи була побудована з використанням грязьової цегли, зробленої місцевими каменярами. Весь комплекс, що містить саму школу та секцію житла для вчителів, буде працювати від сонячних панелей, а дощова вода буде збиратися для використання у саду.
Nanjing Green Towers, by Stefano Boeri Architetti (Nanjing, China)
Наньцзінські зелені вежі будуть першим у світі вертикальним лісом, що є важливою та новою віхою для регіону, страждаючого від високого рівню викидів двоокису вуглецю. Проект італійського архітектора Стефано Боері, що вже реалізував фантастичний вертикальний ліс у Мілані, стане високим хмарочосом, де будуть розміщені офісні приміщення, музеї, архітектурна школа, клуб на даху та готель.
National Museum of Qatar, by Jean Nouvel (Doha, Qatar)
Жан Нувель став автором нового, «інопланетного» Національного музею в Катарі. В будівлі, форма якої була натхнена пустельною трояндою, будуть розміщені артефакти, пов'язані з темами, що визначають країну.
V&A Museum of Design Dundee, by Kengo Kuma (Dundee, Scotland)
Перший в історії Шотландії музей, присвячений дизайну, створюється одним з найбільш талановитих дизайнерів у світі, Кенго Кума. Дизайн будівлі був натхнений вражаючими скелями, що оточують країну.
Taipei Performing Arts Center, by OMA (Taipei, Taiwan)
Проект Центру виконавчих мистецтв у Тайбей, повз який не можна буде пройти не помітивши саму структуру, поєднав у собі дві форми: сферу та квадрат. Сама будівля розташує в собі декілька багатофункціональних театрів, у тому числі – театр на 1 500 місць.
Glenstone Expansion, by Thomas Phifer and Partners (Potomac, Maryland)
Музей Гленстоун, відкритий ще у 2006 році, надає глядачам неймовірно інтимний сенсорний досвід, завдяки нестандартно розташованій та поданій експозиції. Наразі музей находиться у реконструкції з метою розширення, що допоможе підвищити кількість відвідувачів з 25 тис. до 100 тис. на рік. Вже скоро Glenstone перевершить нью-йоркський музей американського мистецтва Whitney та відомий Broad у Лос-Анджелесі та стане одним із найбільших приватних музеїв у світі.
National Veterans Memorial and Museum, by Allied Works Architecture (Columbus, Ohio)
Хоча дизайн багатьох сучасних музеїв привертає увагу саме завдяки своїм оригінальним та нестандартним рішенням, Національний ветеранський Меморіал та музей, що будується в Огайо, буде своєрідним архітектурним еквівалентом таким словам та поняттям як гідність, честь, відвага. Саме таке враження складає сам проект.
Читайте також: Дивовижні архітектурні споруди, створені у скелях.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архітектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Ідея