10 світових пам'яток архітектури за версією ШІ
HIS
Штучний інтелект дедалі частіше стає корисним в найрізноманітніших галузях життя. Архітектори й собі намагаються використовувати його як інструмент для створення проєктів, що виходять за рамки звичного уявлення про те, якими мають бути будівлі та міста майбутнього. На цей раз ШІ попросили зобразити, як би виглядали відомі світові пам'ятники, якби їх було побудовано в іншу епоху та в іншому стилі. Що з того вийшло — показуємо далі.
1 Ейфелева вежа, Париж
Знаменита паризька вежа була побудована 1887 року інженером Гюставом Ейфелем з нагоди Всесвітньої виставки. Спочатку 330-метрова конструкція призначалася виключно для демонстрації досягнень французької інженерної думки і мала бути знесена після закінчення події. Проте сьогодні Ейфелева вежа є однією з найпопулярніших туристичних пам'яток у світі. Штучний інтелект перетворив її на пам'ятник з елементами рококо і пишним театральним декором.
2 Тадж-Махал, Індія
У XVII столітті правитель імперії Великих Монголів Шах-Джахан побудував Тадж-Махал на згадку про свою покійну дружину. Мавзолей, що об'єднав елементи індійської та ісламської архітектури, входить до числа семи чудес світу сучасності. Споруду в індійському місті Агра штучний інтелект представив у вигляді готичної будівлі з характерними стрілчастими арками.
3 Емпайр-стейт-білдінг, Нью-Йорк
Емпайр-стейт-білдінг у Нью-Йорку — одна з найвідоміших визначних пам'яток у стилі ар-деко. Хмарочос було завершено 1931 року. Штучний інтелект перетворив його на розкішну конструкцію в стилі грецького відродження з ліпниною і колонами.
4 Біг-Бен, Лондон
Біг-Бен — насправді не вежа Вестмінстерського палацу в Лондоні, а 13-тонний дзвін на її вершині. Неоготична споруда з годинником була зведена 1843 року. ШІ представив її у вигляді індустріальної конструкції зі сталі та бетону, типової для XX століття.
5 Сіднейський оперний театр, Австралія
Сіднейський оперний театр спроєктував данський архітектор Йорн Утзон. Будівля була відкрита 1973 року і відтоді внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. ШІ переробив її, замінивши білі арки на склепінчасті різьблені конструкції з дерева.
6 Бурдж-Халіфа, Дубай
Хмарочос Бурдж-Халіфа в Дубаї, що витягнувся на 828 метрів заввишки, залишається найвищою будівлею у світі. Він був натхненний пам'ятками ісламської архітектури, такими як Велика мечеть Самаррі. ШІ додав у проєкт барокових елементів та складних художніх орнаментів.
7 The Shard, Лондон
Лондонський хмарочос The Shard, спроєктований архітектором Ренцо П'яно, був натхненний гострим фрагментом скла, як і випливає з назви. ШІ поєднав футуристичну геометрію будівлі зі стилем Відродження початку XV століття, створюючи абсолютно несподіваний контекст для інтерпретацій.
8 Замок Нойшванштайн, Німеччина
Замок Нойшванштайн, мабуть, дивовижний пам'ятник епохи правління баварського короля Людвіга II. Будівля, побудована 1884 року, увійшла не тільки в історію мистецтва, а й стала частиною попкультури: Волт Дісней намалював на її основі замок Сплячої красуні. Тут штучний інтелект зіграв на контрасті: грайлива і романтична будівля перетворилася на похмурий бруталістський замок із бетону, що нагадує культові будівлі XX століття.
9 Заборонене місто, Китай
Найбільший імператорський палац у світі (Пекін) займає площу 720 000 квадратних метрів, має 90 внутрішніх дворів і охоплює 980 будівель. В архітектурі китайського палацу, виконаного переважно з дерева, також присутні запозичення з європейської та арабської архітектури. ШІ додає ще одну деталь: під традиційними китайськими дахами виявляється неокласична конструкція з колонадами.
10 Букінгемський палац, Лондон
Офіційна резиденція британських монархів — Букінгемський палац — розташований у самому серці англійської столиці. Він був побудований 1703 року в неокласичному стилі й відтоді слугує місцем проведення офіційних заходів, організованих королівською родиною. ШІ наділяє його рисами візантійської архітектури та пишним золотим декором часу пізньої Римської імперії. Ніби резиденція візантійського імператора, чи не так?
Візуалізація: GetAgent
-
KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах - Ищу идею Для сонячних днів та медових ночей: готельний комплекс 8SUN RESORT від українських дизайнерів Українська команда MAKHNO представляє новий проєкт 8SUN — ідеальне місце відпочинку для закоханих, розташоване на узбережжі казкового острова Балі в теплому Індійському океані. Незвичайний дизайн інтерʼєру готелю та мистецтво роблять простір чудовим місцем для проведення весільних церемоній та медових місяців молодят, а також тих, хто шукає спокою у найкрасивішому місці на Землі.
-
Готика та ліванське ткацтво: головний храм Burning Man 2024
-
Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura
-
Seoul Twin Eye — оглядове колесо без спиць за проєктом UNStudio
-
Яскравий витвір максималізму: готель Villa Palladio від Марі-Анн Удежанс
-
Догори дриґом: проєкт австрійського спа-центру від бюро noa*
-
Пейзажі В'єтнаму на аерознімках Фам Хай Трунга
-
Бузкові мрії: як виглядає Шотландія в період цвітіння вересу