Сфера Німеєра: бетонна прибудова з рідкокристалічним склінням на заводі Кірова у Лейпцигу
HIS
У 2011 році лейпцизький Завод важкого машинобудування імені С. М. Кірова (VEB Schwermaschinenbau S.M. Kirow Leipzig) стикнувся з проблемою: на існуючій території необхідно було розташувати ресторан для робітників, а вільної площі для його реалізації не було. Добре поміркувавши, власники заводу вирішили ресторан прибудувати, щоправда, зробити це хотіли водночас і контрастно, і органічно поряд з вже давно зведеною столовою. Автором проєкту прибудови став відомий бразильський архітектор Оскар Німеєр. Після смерті архітектора у 2012 році проєкт з назвою «Сфера Німеєра» доопрацювали його соратниками, а цього року успішно завершили реалізацію.
Головна будівля їдальні VEB Schwermaschinenbau S.M. Kirow Leipzig була зведена в XIX столітті і є яскравим представником популярної на той час «червоноцегляної» архітектури. Сферична прибудова діаметром 12 метрів виконана з залізобетону та має чималі засклені прорізи. Скляна частина фасаду складається зі 144 трикутних панелей з інноваційним склінням Eyerise. Незвичайні скла мають рідкокристалічний прошарок, завдяки якому фасад може миттєво затемнюватися або ж освітлюватися. Управління затемнення скла здійснюється за допомогою спеціального додатка.
«Німеєру сподобалася ідея створення будівлі, яка буде корисною робітникам. Крім того, в цьому випадку спрацьовує ефект несподіванки, який трапляється з кожним, хто бачать таку футуристичну структуру в самому серці промислового простору», — пояснює власник заводу Людвіг Кене. «Він завжди був відкритий для нових розробок і схвалив би використання інноваційних технологій для реалізації свого бачення».
«Злиття мистецтва та технологій встановлюють нові стандарти в архітектурі для нашого все більш цифрового світу», — коментує Кай Бекманн, член правління Merck і генеральний директор Merck Performance Materials. «Цей простір присвячено добробуту, стійкості та контролю за енергоспоживанням. Наша технологія рідкокристалічного скла Eyrise зробила це можливим в рамках даної прибудови, та лишилася вірною архітектурному духу Німеєра».
Читайте також: Витражная альтернатива: крыша для Собора Парижской Богоматери от голландской студии trnsfrm.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея -
Будинок-теплиця в Сан-Мініато: сучасний приклад енергоефективності та інновацій
Идея