Home(Land): українсько-нідерландська виставка на Dutch Design Week
HIS
Виставка Home(Land) – це спільний проєкт українських та нідерландських дизайнерів, який рефлексує на тему почуття/пошуку дому і туги за ним. Експонати поєднують традиційні ремесла з науковими інноваціями. Виставка шукає відповіді на питання: як не розірвати зв’язок з Батьківщиною та адаптувати звичний спосіб життя до нових (голландських) реалій? Як зберегти надію та любов?
Коли: 22 – 30 жовтня.
Де: Strijp-S area, The New Block, Kastanjelaan 300, Ейндговен, Нідерланди
Організатори: Stichting Art-East + Art-West, Narada Foundation
Куратори: Даша Цапенко та Назар Гресько.
Команда проєкту: Даша Цапенко, Марйо Ван Шайк, Фулко Трефферс, Назар Греcько, Олена Оранська, Оксана Дево.
Мовою дизайну та через сенсорні відчуття запаху та дотику, кросдисциплінарна команда розповідає історії про тепло та захист, про нове старе, про домашні рецепти та локальні ресурси, сміливо пропонуючи їх застосування у (від)будові майбутнього.
Дизайнери обрали два символічні об’єкти: традиційний вівчарський одяг гуню та столовий посуд. Гуня символізує захист від негоди, тепло та затишок, де б ти не був. Посуд нагадує нам про близьких людей, з ким ми збиралися за столом, про відчуття зв’язків та близькості. Водночас обидва ці об’єкти можна взяти з собою, як шматочок «дому». Тепла куртка, в яку можна загорнутися в дорозі та улюблене горнятко, провезене через півсвіту стають провідниками для емоційних спогадів. Взаємодія з такими речами переносить нас у Home(Land) або створює його там, де ми є.
Gunya_Hemp Fur Walnut. Photo: Alex Blanco. Model: Kate Antonenko
Даша Цапенко та Марйо ван Шайк осмислили образ традиційного вівчарського одягу гуні за допомогою аутентичних крафтових технік та інноваційних біотехнологій. Серед експонатів Home(Land) є традиційна вовняна гуня, гуня з екологічного конопляного волокна, гуня з грибного міцелію, вирощеного на основі відходів конопляного виробництва.
Gunya_Ouessant. Photo: Alex Blanco. Model: Oleg Asoiev
Дизайнерка Даша Цапенко сфокусована на створенні текстилю на основі грибного міцелію. Інноваційний матеріал, який Даша розробила в ході власних досліджень, став матеріалом для декількох гунь проєкту Home(Land).
Gunya_Boeren Tesselaar. Photo: Alex Blanco. Model: Nata Kniazkova
В експозиції є гуні, пофарбовані натуральними барвниками, що були видобуті з грибів, а також гуня, фарбована інгредієнтами борщу. Одна з гунь є артоб’єктом, у розрізах її полотна з валяної вовни дизайнерка Марйо ван Шайк помістила зразки насіння. Це рефлексія на тему зруйнованого банку насіння в Харкові, фонд якого був знищений під час війни.
Gunya_Hemp Borsch. Photo: Alex Blanco. Model: Leonie Broekstra
Посуд, зібраний на виставці Home(Land) – це набір історій про Україну, її традиції, інноваційні біоматеріали та наслідки війни. Одна з колекцій глазурована за допомогою солі. Спеціально для проєкту дизайнерка Шарлотта Віссер використала сіль з трьох регіонів України: Криму, Донбасу та західноукраїнських родовищ. Це дизайнерське осмислення соляної кризи та дефіциту, що виник в Україні після анексії Криму та руйнування підприємства «Артемсіль» на Донбасі.
Tableware_Anumo. Photo: Alex Blanco. Design: Sasha Popruga & Stijn Van Aardenne
Спільна колекція українки Саші Попруги та нідерландця Стайн Ван Арденне була створена методом 3D-друку з матеріалів природного походження. Вони поєднують крохмаль, рослинний віск та міскантус (багаторічна трав’яна рослина), щоб відтворити традиційні форми та візерунки української кераміки. Інший інноваційний біоматеріал в проєкті – поєднання лігніну та гречаного лушпиння. Посуд з нього створив дизайнер та дослідник Бассе Стіттген. Українська майстриня Оксана Денисевич застосувала традиційну техніку молочіння кераміки, використавши для цього молоко від фермерів з різних кінців України. Ще одна серія ваз була створена дизайнеркою Анною Рябовою з друзків зруйнованих війною будинків.
Tableware_Salt Glaze. Photo: Alex Blanco. Design: CHY Pottery
Tableware_Anumo. Photo: Alex Blanco. Design: Sasha Popruga & Stijn Van Aardenne
Tableware_Tree of Culture. Photo: Alex Blanco. Design: Basse Stittgen
-
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA Design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн в путешествиях -
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие