150 тисяч експонатів та ліс на даху: музейне сховище у Роттердамі від архітектурного бюро MVRDV
HIS
І хоча сховище творів мистецтва Depot Boijmans Van Beuningen в Роттердамі офіційно відкриє свої двері лише через рік, архітектори та музейні працівники вже святкують. Днями бюро MVRDV завершило будівництво однієї з найнезвичайніших споруд — музейного сховища, де віднині буде зберігатися понад 150 тисяч об'єктів. Що ховає сховище окрім експонатів, читайте далі.
Дизайн будівлі інноваційний та сміливий. Форма споруди обумовлена "прямим діалогом між усіма": від людини, яка розраховує точне викривлення дзеркальних панелей, будівельника, який встановлює скло, до компанії, яка проєктувала "ліс" на даху. Так-так, на даху Depot Boijmans Van Beuningen є справжнісінький парк: нагорі архітектори висадили стільки ж дерев, скільки було на забудованій території раніше.
«Після завершення будівництва музей почне наповнюватися неоціненним мистецтвом і тут з'являться перші гості, — коментує Вини Маас, один із засновників бюро MVRDV, — І хоча до реального відкриття пройде ще цілий рік, завершення будівництва — особливий момент для всіх нас: музею, міста Роттердам, Stichting De Verre Bergen, для підрядника BAM і всіх робітників та субпідрядників, які зіткнулися зі складними обставинами реалій пандемії».
Попри свою чималу площу у 15 000 кв. метрів та висоту 39,5 метра будівля добре інтегрувалася в міське оточення. Конструкція сховища, що зовні схожа на кухоль, складається з 6 609 кв. метрів скла, розділених на 1664 дзеркальні панелі. Фасад відбиває все, що його оточує: пейзаж, динамічний міський горизонт та пішоходів, що проходять повз. Тому поки триватиме внутрішнє оздоблення та довгий процес переміщення повної колекції музею в нове сховище, будівлею можна милуватися зовні.
У Depot всі артефакти будуть зберігатися і виставлятися відповідно кліматичним вимогами їх зберігання, а не за історичним принципом, як звикли відвідувачі звичайних музеїв. Кожне складське приміщення має клімат-контроль та розділене на п'ять різних кліматичних зон, організованих відповідно типами матеріалів, з яких створено музейні експонати: від металу до паперової фотографії.
Фото: Ossip van Duivenbode
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея -
Будинок-теплиця в Сан-Мініато: сучасний приклад енергоефективності та інновацій
Идея