Скандинавські ідеї від магазину HIS.UA
HIS
Оформлюємо простір самостійно
Скандинавський стиль не може не подобатися. Він розташовує до себе, випромінюючи незвичайну легкість, природність і простоту. Жителям холодних скандинавських країн не властива гонитва за розкішшю, а при облаштуванні свого житла вони віддають перевагу затишним і теплим інтер'єрам. З кожним днем скандинавський стиль стає все більш популярним і в інших країнах, і це не є причиною для здивувань. Плануючи робити ремонт у квартирі, обов'язково придивіться до цього лаконічного домашньому стилю. А якщо ви його вже обрали з усіх інших, наша сьогоднішня стаття знадобиться вам при облаштуванні цього простору.
Скандинавські меблі практичні, функціональні та лаконічні у своєму дизайні. Найчастіше виготовляються з дерев світлих порід (бук, береза, іноді сосна, ялина), а у випадку оббивки м'яких предметів використовується натуральний текстиль, замша, шкіра, бавовна та льон.
Меблі
Пропонуємо почати з кабінету квартири чи робочої зони. Тут може бути встановлений стіл Work Hard з колекції Hardcore від вітчизняної компанії Home Ideas Supply, що минулого року ввійшов в шорт-лист української премії "The best of Ukrainian Design". Виготовлений з вітчизняної високоякісної фанери, цей стіл не лише стане гарним помічником своєму володарю, а і, завдяки своїм європейським рисам, справжньою окрасою сучасного інтер'єру.
Поряд пропонуємо, як варіант, встановити комфортний дизайнерський стілець від компанії MIMI з цікавою назвою “Пружина”. За бажанням, задля більш комфортного сидіння, на стілець можна накинути біле хутро чи покласти лляну декоративну подушку.
Цей стілець також може чудово доповнити столовий ансамбль, основним елементом якого стане багатофункціональний стіл Softcore Color. Якщо квадратні метри столової обмежені — радимо стілець (повністю чи частково) замінити на табурет, дизайн котрого розробив дизайнер з Києва Ігор Мартін.
Жодна скандинавська вітальня не може існувати без журнального чи кавового столика. Аби задовольнити всі смаки, варіантів для вас маємо кілька.
Придбавши фанерний столик Softcore, ви беззаперечно зберете однойменну колекцію. Прихильникам стільниць з натуральних порід радимо звернути увагу на столик Beskyd. На його створення дизайнерів столичної компанії Laconica interior надихнули подорожі уздовж скелястого морського берега: затишні стоянки в природному рельєфі берега та посиденьки на валунах.
Якщо цікавить більш витончений варіант — оберіть лаконічну конструкцію з ясена та металу під назвою Kraplyna. Любителям солодкого прийдеться до смаку «карамельний» столик Caramel table через його теплий, медовий колір, а також завдяки яскравій текстурі матеріалу, додатковій ніші та мобільним колесам.
Чудовим доповненням всім вищезгаданим кавовим столикам буде дуже зручне крісло Softcore, що виготовлене компанією Home Ideas Supply з вітчизняної фанери з використанням сірої натуральної повсті (войлоку).
Безумовно, у скандинавському інтер'єрі можливе використання і металевих конструкцій для збереження книг, особистих речей, предметів декору, одягу та взуття. Кілька меблевих рішень підготувала вітчизняна компанія Drømmel. Металевий стелаж 2 з полицями з соснового щита завдяки своїй універсальності може бути встановлений у вітальні, кабінеті, дитячій та вхідній зоні.
Журнальна лавка очікування Drømmel Ukraine — абсолютно нове рішення для передпокоїв, завдяки якому зручно не лише чекати дружину, яка забарилася з мейк-апом перед походом до театру, а й шнурки зав'язувати чи валізу лишити.
Декор
У скандинавському інтер'єрі присутній мінімум елементів декору, проте вони повинні бути досить яскравими та простими. Організовуючи простір не забувайте про природність і самобутність в будь-яких дрібницях. Ледь не обов'язковим атрибутом у вашому випадку має стати зріз натурального дерева. Це можуть бути незаймані пеньки, або ж декоративні вироби типу Woodlove від U concept, де дизайнери хоч і обробили дерево, проте тим самим вигідно підкреслили яскравість його структури та природні щілини. Щоб зберегти простір максимально світлим, проте вигідно розставити тематичні акценти, рекомендуємо доповнити інтер'єр стильними декоративними панелями Wood carpet. Встановлені біля стіни, вони не лише збережуть дорогоцінні метри, а й врятують стіни від ненависних дірок.
Освітлення
Жителі Скандинавії при виборі світильника найчастіше дотримуються класичних кольорів — білого, чорного і сріблястого, при цьому їх часто комбінують, створюючи світлу зону з 2-3 ламп однієї моделі й одного розміру, розташованих один з одним. У такий спосіб можна використати кілька оригінальних циліндрів, що світяться, під назвою C-light plywood, які свого часу розробив дизайнер Олександр Коваль.
Для квартир чи будинків с високими стелями можливе використання світильника SNOP від дизайн-студії з Дніпропетровська Svoya Studio. SNOP створений з дерев'яних і металевих елементів. У тандемі з білими плафонами особливо вигідно виглядає малюнок дерева (в даному випадку дизайнери використали ясен), а ретро лампи Едісона дарують тепле, приємне людському оку світло.
Проте, слід пам'ятати найголовніше, які б меблі, декор чи освітлювальні прилади ви б не використали в інтер'єрі, а в скандинавському тим паче, найбільш за все у будь-якому індивідуальному просторі цінується пануюча атмосфера, затишок та комфорт.
-
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA Design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие -
Бетмен обирає українське: ексклюзивні арт-об’єкти від MAKHNO у резиденції супергероя на Мангетені
-
Зручні міста для всіх та кожного: як пройшла конференція «Інклюзивні простори. Як дизайн змінює життя на краще»
Событие