Seroro — будинок-башта у Південній Кореї, де на 66 квадратах розмістили 5 поверхів
Ева Шилингер
Дефіцит місця для зведення нового житла — одна з проблем сучасних мегаполісів. Частково її вирішують хмарочоси. Але як бути, якщо людина хоче жити в приватному будинку, а вартість на землю дуже висока? Команда архітекторів Smaller Architects розгадали цю головоломку, спроєктувавши п'ятиповерховий будинок, який легко поміщається на ділянці 2,5 х 5 м. Більше про цей чудо-міні-будинок — в нашій статті.
Попри карантинні обмеження та локдаун, приватний будинок Seroro, що належить молодому подружжю, було збудовано у 2020. Він — архітектор, вона — педагог, пара вже давно мріяла про нерухомість у центрі Сеула, та не могла собі її дозволити, через фантастично високі ціни на землю. Аби світлини нової оселі облетіли весь світ, молодим прийшлося двічі ризикнути: по-перше, придбати крихітний шматок землі, по-друге, будувати не вшир, а увись.
Попри невелику площу, локація має чимало переваг: поряд пролягають кілька ліній громадського транспорту, а також є парк та Фортечна стіна старого міста Сеула. Будинок спроєктований шляхом вертикального «укладання» кімнат, по одній на кожному поверсі: на першому рівні — паркінг, на другому — вітальня з кімнатою відпочинку, на третьому — кухня з обідньою зоною, на четвертому — спальна й гостьова кімната та гардеробна з ванною на п'ятому. Площа кожного поверху — 13 квадратних метрів (загальна площа 66 м2). Кожне приміщення організоване з урахуванням смаків та способу життя пари (більшу частину дня вони проводять на другому й третьому поверхах, а ніч на четвертому та п'ятому відповідно).
На форму та дизайн будівлі вплинув ландшафт та «оточення» будинку. Більшість вікон будівлі виходять на південь та захід: вони запускають в інтер'єр природне світло та милують оком краєвидом на парк. Кількість вікон, що виходять на схід та північ, зведено до мінімуму з метою конфіденційності.
Жити в вертикальному будинку — незвично, дивно та експериментально. Але після заселення він виявився затишним (як і будь-який інший будинок) та безпечним для стосунків — адже, якщо необхідно, кожен член родини може зайняти окремий простір.
Фото: Byun Jongseok
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau