RIDER1991: український годинник для вільних та незалежних
Анастасия Белогривцева
Вже завтра (27 червня 2017 року) на краундфандинговій платформі Kickstarter стартує запуск нового проекту українських дизайнерів під назвою RIDER1991. RIDER1991 – наручний годинник, поява котрого була інспірована естетикою та духом знаного мото-руху Cafe Racer. Родзинка виробу – його унікальний дизайн, головний акцент котрого – заглиблена у корпус головка накруту.
Cafe Racer — особливий вид мотоциклів та окремий мото-рух, що мав місце бути у Лондоні на початку 60-х років. Байкери, збираючись частенько в пабах та кав'ярнях, вигадали для себе оригінальну розвагу — перегони під музику: учасники мали встигнути подолати відстань близько двох кілометрів від кав'ярні до певної точки (заздалегідь оговореної) й назад, поки лунала пісня з музичного автомата. Оскільки серійні мотоцикли не були придатні для таких змагань, пілоти почали їх удосконалювати, демонтуючи все зайве задля зменшення ваги й меншого опору. Кліпони замість керма, витягнений паливний бак, одинарне сидіння – так і з’явилися перші кафе-рейсери.
Саме любов до мото-естетики, епохи 60-70-х років XX століття та якісних годинників об'єднала до співпраці українських дизайнерів Назара Мальця і Романа Гев'юка, засновників студії дизайну GM design group та годинникарів Андрія Кравчука та Ольги Кучмєєвої, засновників проекту дизайнерських годинників ZAVOD. Автори планують не лише серійно виготовляти унікальний годинник, а й планують розвивати в Україні крафтове годинникове виробництво з використанням нових технологій, дотримуючись принципів сталого розвитку та соціальної відповідальності. Саме тому команда RIDER1991 виставляє свій проект на платформі Кікстартер та закликає його підтримати всіх, кому близька їх ідея. Так, до кінця 2017 року буде розпочато широке виробництво. До середини 2018 року команда планує поширити колекцію новими моделями, а також запустити у виробництво ремінці, холдери та аксесуари для годинників під брендом RIDER1991.
Назва
RIDER — незалежний вершник, мандрівник будь-якого віку чи соціального статусу, що жадає пригод і перемог. 1991 — рік здобуття Україною незалежності, час об'єднання і початку вільного руху у світовій історії.
Дизайн
В основу дизайну годинника покладено обриси мотоциклів — чіткі, але згладжені краї, ромбічні ручки та сидіння. Використано типові відтінки — поєднання брунатної шкіри з чорним матовим металом.
Нагороди
У жовтні 2015 року RIDER1991 здобув головну премію міжнародного конкурсу промислового дизайну INDUSTART. Дизайн-концепт годинника переміг у номінації «Годинники й аксесуари» і став абсолютним переможцем. У конкурсі було 8 номінацій, а участь брали дизайнери з 35 країн всіх континентів. Роботи учасників оцінювали 27 авторитетних осіб із 14 країн — журналісти, архітектори, дизайнери.
Технічні характеристики
Вага: 56 г (шкіряний ремінець) / 81 г (сталевий браслет). Матеріал корпусу: 316L сталь із покриттям Matt Sandblasted IP black. Розмір корпусу: 8,45 мм завтовшки, 42 мм завширшки. Стрілки: три стрілки — годинна, хвилинна, секундна — у різних варіаціях кольорів (білого, червоного, чорного, рожевого золота), поліровані. Циферблат: матовий білий / чорний з алюмінієвим внутрішнім кільцем з IP покриттям (рожеве золото / срібло / чорний); маркери та арабські цифри виконано спеціальним шрифтом BDP GeLLY font. Матеріал ремінця: натуральна шкіра (брунатна, чорна) або металевий чорний браслет міланського плетіння (MeshBand) із покриттям Shiny IP. Розмір ремінця: 20 мм завширшки, 210 мм завдовжки (125-85 мм), 2,7 мм завтовшки. Механізм: японський Miyota GL30. Скло: ущільнене мінеральне з сапфіровим покриттям. Батарея: Sony 621SW. Водозахист: 5ATM / 50M. Гарантія: 12 місяців.
Також радимо прочитати про маленького та милого робота, який не виконує багато функцій, але добре робить свою єдину справу – точно показує час: Коштовний Sherman.
-
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA Design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие -
Бетмен обирає українське: ексклюзивні арт-об’єкти від MAKHNO у резиденції супергероя на Мангетені
-
Зручні міста для всіх та кожного: як пройшла конференція «Інклюзивні простори. Як дизайн змінює життя на краще»
Событие