«Переродження». Мозаїчна композиція від українських дизайнерок
HIS
Дизайнерка інтер'єрів Олена Юдіна та засновниця студії LOVE MOSAIC Ганна Круть створили два мозаїчних панно, що символізують внутрішнє переродження. «Як насіння перетворюється на квіти, так дозволь мені відродитися знову», — цитата, що стала лейтмотивом проєкту. Своє «Переродження» авторки присвятили всім українцям, хто зараз перебуває на шляху змін та намагається освоїтися в новій реальності: щоб знову опинитися на дорозі, яка має початок середину та кінець; щоб знову рухатися в зрозумілій площині причин та наслідків; щоб війна не взяла гору над життям.
Мозаїчна композиція «Переродження» була створена під час війни українськими дизайнерками в майстерні при Центрі сучасного мистецтва САМеС у місті Ла Спеція, Італія, й буде там знаходитися до кінця літа. Два прямокутні панно розміром 1200х1700 мм Олена та Аня доповнили шістьма фігурними елементами у вигляді окремих квітів. Основними матеріалами для роботи обрали глянсову й матову керамічну плитку та фанеру.
Менi хотілося залучити широку аудиторію до цих об'єктів, щоб світова спільнота більше приділяла уваги війні в Україні, — Олена Юдіна.
Ганна Круть та Олена Юдіна. Фото: Віталік Мельников
Малюнок в основі — як вишивка на рушнику. Геометричний візерунок та квіткові мотиви нагадують про традиційний український орнамент. Одночасно навмисне нерівний, грубуватий зріз, відсилає до наївної, найчастіше дитячої практики колажування та аплікації. Фон білий, як аркуш паперу. Виходить монументальне полотно про крихкість та ніжність.
«Українцям, які покинули Батьківщину через війну, необхідно очистити себе аж до самої суті, до насінини, серцевини, ядра. Залишити все найкраще в собі та зорієнтуватися лише на потенціал. Я присвячую цей проєкт всім українцям, які залишилися в Україні, і тим, хто був вимушений покинути свій дім», — коментує Ганна Круть.
«Усе, що було раніше, — закінчується й на зміну прийде те, що схоже на народження. Зі своєї домівки, яку знищують і примусово тебе викидають, ти береш життєвий досвід і знання — те, за допомогою чого можна «побудувати» дім, де б ти не був. І, звичайно, забираєш із собою ще й пам'ять. Пам'ять про минуле, про близьких і друзів, про відчуття, страхи, сумніви та мрії. Про все, що тримаєш у душі. Цей багаж квітучий, важливий. Й особливий. Це — скарб. Це — опора. Це залишатиметься з тобою всупереч усьому. I навіть якщо курс життя змінився, ти несеш із собою досвід і пам'ять про те, ким ти є і як собою став», — ділиться роздумами про проєкт Олена. .
Панно доступні для замовлення. 10% прибутку з продажів панно спрямують на потреби ЗСУ.
Читайте також: Алена Юдина и Анна Круть: «Женщина невозможна без доброты».
-
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA Design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие -
Бетмен обирає українське: ексклюзивні арт-об’єкти від MAKHNO у резиденції супергероя на Мангетені
-
Зручні міста для всіх та кожного: як пройшла конференція «Інклюзивні простори. Як дизайн змінює життя на краще»
Событие