«Мрії збуваються»: київське подружжя розмальовує дитячі лікарні
Анастасия Доманская
Стіни коридорів дитячих лікарень здебільшого сірі і непривітні. Тому, чекаючи на лікаря, діти часто відчувають дискомфорт і страх. Молода пара з Києва, Валерій Кришень з дружиною Галиною Гєдзєвіч, вирішили додати в похмурі приміщення кольорів і почали розмальовувати дитячі лікарні столиці яскравими малюнками.
«Ідея виникла після першого візиту до дитячого лікаря, коли в нас народилась донечка. Тоді ми потрапили в царство "совкового депресіонізму", де архітектурою і дизайном дитячих лікарень, мабуть, займалася та ж людина, що проектували військкомати. Наша команда складаєтьсья з двох основних учасників: художник-монументаліст Гєдзєвіч Галина і я, Валерій Кришень — організатор і помічник. Часто ми долучаємо до роботи волонтерів. Слава Богу, бажаючих вистачає, особливо коли вони вже стали батьками і розуміють цінність нашої справи», — розповідає Валерій.
Загалом пара вже розмалювала 11 об'єктів (відділень) дитячих лікарень. Наразі обирати активістам не приходиться, бо вони вже мають список замовлень на кілька місяців вперед. Перед початком роботи в тій чи іншій лікарні майстри знайомляться з головним лікарем, показують своє портфоліо, щоб він не переживав за намальоване і, отримавши дозвіл, приступають до виконання. Як показує досвід, розпис одного приміщення може зайняти від 7 до 15 робочих днів.
«Дизайн ми не узгоджуємо. Ми його розробляємо, попереджаємо що буде гарно і приступаємо до виконання. Такі наші принципи роботи у цьому волонтерському напрямку. Ідей вистачає! Коли людина художник, вона у всьому вбачає орнаменти і сюжети для майбутніх робіт. Інколи достатньо просто прогулятися красивою вулицею, або поїхати на тиждень в село, де тихо і гарно, чи до європейських музеїв», — коментує Галина.
Матеріали для роботи активісти закуповують на кошти, зібрані на краудфандінгу. Часто фінансово допомагають звичайні люди, які хочуть зробити подарунок конкретній лікарні. Також Валерій та Галина планують розширяти творчі горизонти і вже скоро їдуть малювати до Ужгорода та Харкова.
-
«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие