Maison & Objet: що та як презентували українці у Парижі
Анастасия Белогривцева
Вересневий паризький салон Maison & Objet зібрав чимало гостей, адже презентував продукти багатьох учасників з усього світу. Були там і українці. Зазначимо, вперше. Вітчизняним дизайнерам вдалося здивувати європейців оригінальними ідеями та якістю виконання, зберігши при цьому національну ідентичність і продемонструвавши сучасний інноваційний підхід. Про головних українських героїв події читайте у нашій статті.
Перш за все, для нас проведена виставка — це великий крок вперед, як для учасників індивідуально, як для організаторів, і як для представників від України в цілому. Ми вважаємо, до «феномену українського дизайну» спостерігається стійкий інтерес, і комерційна виставка підтвердила це кількісними показниками відвідувачів стенду Ukrainian Design Brands. Промисловий дизайн з України вже презентувався на різних дизайн віках в складових колективних стендах і індивідуально (Болонья, Париж, Ейндховен, Мілан, Стокгольм), але я б не сказала, що ми дуже знайомі європейцям. Послідовність і планомірність проведення виставок і участь в дизайн віках допоможе українському дизайну зайняти своє місце в європейському креативно-товарному «бутіку», але поки у нас є над чим працювати і є до чого прагнути», — коментує куратор проекту, Анастасія Білецька.
GRID /
Дизайн-студія Hochu rayu: Віталій і Юрій Кирилів, Данута Кріль
Дизайнерські меблі та аксесуари GRID / (Львів) створюються командою Hochu rayu під керівництвом Віталія Кириліва. В об'єктах поєднується функціональність, ергономічна форма та приваблива естетика. У Парижі під брендом GRID / були представлені свічник, барний стіл, вішак та торшер.
NOOM
Дизайнер Катерина Соколова
Київська студія NOOM була заснована у 2017 році дизайнерами Катериною Соколовою (раніше дівчина вже встигла попрацювати з такими брендами як Ligne Roset і Bolia) та Аркадієм Вартановим, який вже понад 10 років виготовляє меблі з міді у власній майстерні Postformula Craft. На виставці в Парижі студія представила колекцію декоративних ваз та світильників Suprematic, а також серію свічників Orb з латуні.
YALANZHI OBJECTS
Майстриня Юлія Яланжі
Юлія Яланжі прийшла в дизайн з мистецтва у 2017 році. Арт-об'єкти художниці логічно перенеслися з мистецтва у сучасний дизайн після дебюту проекту «Системи клітин» (серії об'ємних скульптурних панно з паперу). У Парижі художниця презентувала колекцію підвісних світильників, створених з паперу в техніці пап'є-маше.
ZEGEN
Дизайнери Андрій Могила та Павло Вєтров
Черкаський бренд Zegen був заснований у 2008 році. Ідея полягала в виробництві якісних меблів відповідно до останніх світових дизайн-тенденцій. Головним джерелом натхнення для бренду стала природа: прості форми та плавні лінії інтерпретуються в колекціях меблів та аксесуарів. На виставці Maison & Objet ZEGEN представив стелаж Duoo Андрія Могили та стіл від Павла Вєтрова, що отримав свого часу Red Dot.
RYNTOVT DESIGN
Дизайнер Юрій Ринтов
RYNTOVT DESIGN — одна з перших студій промислового дизайну України, що була заснована у Юрієм Харкові. Ryntovt спеціалізується на еко-дизайні й найактивніше використовує масив деревини. Комод W60 з серії SE NUX, представлений у цьому році на Maison & Objet, був реалізований з деревини горіха та акації.
Теоретичне сприйняття свого бренду завжди трохи оманливе. Найчастіше виробники переоцінюють свої пропозиції. Але вересневий Maison et Objet дозволив п'яти українським виробникам ZEGEN, Noom, Yalanzhi Objects, Grid Furniture, Ryntovt Design безпосередньо поспілкуватися з ринком і з європейськими замовниками. Наші молоді креативні дизайн-бренди, мені здається, на виставці здивували самі себе. Високий стійкий інтерес до стенду українських виробників був кожен день, ми зібрали більше 300 контактів професіоналів-дизайнерів, архітекторів, рітейлерів, яких цікавили товари представлені на виставці. Також, я відкрила для себе два блискучих в прямому і переносному сенсі українських імені, які за статистикою запитів стали лідирувати вже з найперших днів: Noom і Yalanzhi Objects. Світло і декор для Парижа — це окрема велика тема, новинки якої жадібно шукають і чекають. До бренду Ryntovt Design ми прогнозували інтерес і також він підтвердився — захоплення і повагу, а також визнання з боку французьких експертів: комод W60 увійшов в селекцію предметів відібраних для тренд-бука (trend Mook VIRTUOUS). ZEGEN — дуже європейський і приємний за ціною бренд зустріли комерційно, на третій день виставки стіл Павла Вєтрова одночасно був проданий двом різним клієнтам. Затримку вирішили: кожен клієнт отримає свій власний стіл від ZEGEN. Незвичайний Grid Furniture виділялися помітно, але, на мою думку, для просування такого роду екстра ординарних предметів необхідно час. В цілому маю для кожного виробника рекомендацію: послідовність у презентаціях на виставках, паралельна робота з точками потенційних продажів і, безумовно, зі спеціалізованими ЗМІ. Експорт — це перш за все вивчення потреб ринку і послідовність, а також розуміння, що тільки гарна якість і клієнт сервіс з часом зроблять ваш бренд особистий або продуктовий стабільно затребуваним і успішним », — коментує куратор проекту, Анастасія Білецька.
Читайте также: 5 українських компаній, які представлять країну на Maison & Objet восени.
-
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA Design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие -
Бетмен обирає українське: ексклюзивні арт-об’єкти від MAKHNO у резиденції супергероя на Мангетені
-
Зручні міста для всіх та кожного: як пройшла конференція «Інклюзивні простори. Як дизайн змінює життя на краще»
Событие