Light on the table: п'ять стильних та доступних варіантів
HIS
Широкий асортимент настільного світла від вітчизняних компаній
Думаємо, ви не здивуєтеся, якщо ми скажемо, що свій початок прототип настільної лампи, якою сьогодні користується ледь не кожен з нас, бере ще з часів Стародавніх Риму та Греції. Проте, є джерела, що тлумачать про використання на теренах Месопотамії пресованих нафтових “багетів” для підтримки священного вогню в храмах. Однак, нафта в чистому вигляді для освітлення не годилася, адже під час горіння давала більше кіптяви та диму, аніж світла. Тому до появи гасу в якості джерела настільного світла використовували свічки та масляні лампи.
Трішки історії
До XIX століття людям вірно служили свічки. Яких тільки свічників не існувало і з яких лишень матеріалів вони не виготовлялися. Проте за відомих нам причин (треба було постійно підрізати ґніт, а стеарин капав «сльозами») ці «освітлювальні прилади» ставали причиною пожежі. Тимчасовим вирішенням проблеми стали масляні лампи. Проте, завдяки нафтовому “буму” і відповідним падінням вартості гасу, цей вид ламп швидко модернізували. До речі, сталося це у 1853 році під Львовом завдяки місцевим аптекарями Яном Зегом та Ігнатієм Лукасевичем. Подібний вид ламп протримався аж до використання електроенергії у побутових умовах, щоправда, лампи «під гасову» використовують і сьогодні.
Сучасний асортимент настільних світильників, чесно кажучи, шокує. Взявшись за пошуки лампи чи то для особистого кабінету, чи то для письмового столу у дитячу, може трапитись і так, що ви забудете що і шукали. Аби не заблукати під час виборчого процесу, ми вже підібрали для вас кілька чудових варіантів.
Настільна лампа Luxo Junior була створена за мотивами мультиків анімаційної студії Pixar одеською компанією Betonwood. А якщо бути точним автори лампи Т1 надихнулись елементом лого компанії, головним креативником якої є художник-аніматор Джон Лассетер.
Габарити: 200 мм. х 200 мм. х 500 мм.
Матеріал: натуральна деревина (ясен, горіх)
Компанія: Betonwood
Вартість: 1315 грн
Ця неординарна настільна лампа була виготовлена вручну із застосуванням останніх надбань та технологій у світлодіодному освітленні. Дуже яскраві діоди з терміном служби, що перевищує близько 30000 годин, споживають всього 2 Вт.
Габарити: 210 мм. х 280 мм.
Матеріал: натуральна деревина (ясен), нержавіюча сталь
Компанія: ARTZAVOD
Вартість: 1899 грн
Цей настільний світильник від українського дизайнера Павла Вєтрова виконаний з дерева і складається з трьох основних частин: вертикального каркаса висотою 50 см, підставки у вигляді кільця (має кольорове забарвлення) діаметром 21 см і абажура, який також пофарбований. Висоту падіння променів можна регулювати шляхом руху абажура вертикально вниз або вгору по каркасу лампи: чим нижче джерело (дизайнер рекомендує використовувати LED-лампочки), тим, відповідно, менше світла.
Габарити: 210 мм. х 210 мм. х 500 мм.
Матеріал: натуральна деревина
Компанія: Pavel Vetrov – D.Borisov
Вартість: 6500 грн.
В основу ідеї ламп OVA покладена концепція чистої геометрії, натурального дерева і приємного для людського ока світла. Цікаво, що цей проект дизайнер Максим Войтенко розробив для конкурсу Formabilio ще в минулому році, але "реальне життя" об'єкти знайшли тільки зараз шляхом реалізації виробу молодою студією SDVIG. Корпус лампи складається з трьох овальних дерев'яних панелей, які покриті маслом-воском.
Габарити: 170 мм. х 170 мм. х 400 мм.
Матеріал: натуральна деревина (ясен)
Компанія: SDVIG
Вартість: 2000 грн
Т1 від ARTZAVOD — оригінальна настільна лампа, що виконана з цінної породи дерева — ясена. Її творці подбали про універсальність стильного гаджета: його робота можлива як від розетки, так і від ноутбука. Лампа розбирається і її можна легко транспортувати в тубусі. Автори впевнені, що використання цієї лампи додасть вашому життю тепла, затишку і стане ще одним кроком у захисті навколишнього середовища.
Габарити: 1200 мм. х 150 мм. х 440 мм.
Матеріал: натуральна деревина (ясен)
Компанія: ARTZAVOD
Вартість: 1599 грн
Усі вище представлені світильники завдяки своєму лаконічному дизайну чудово впишуться в будь-який сучасний інтер'єр, квартира це, чи офіс. Крім того, на хвилі популярності еко-тренду ваш вибір на їх користь буде особливо актуальним.
-
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA Design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие -
Бетмен обирає українське: ексклюзивні арт-об’єкти від MAKHNO у резиденції супергероя на Мангетені
-
Зручні міста для всіх та кожного: як пройшла конференція «Інклюзивні простори. Як дизайн змінює життя на краще»
Событие