From vacationers’ life. Виставка скульптур Євгена Петрова у «ЦЕХу»
HIS
21 травня розпочала свою роботу виставка пластичних форм, автор котрих — відомий український скульптор та художник Євген Петров. Відкритим до уваги загалу проект “Із життя відпочиваючих” буде до 16 липня
From vacationers’ life — перший проект Петрова, що повністю складається з малих пластичних форм та великого об’єкта, до ряду котрих не увійшли акварелі митця. 11 скульптур, що виконані абсолютно в різних техніках, зображають звичний українцям відпочинок підлітків чи то на узбережжі Чорного моря, чи на Дніпрі, чи на будь-якому сільському ставку. Так, Петров, що відмінно володіє відчуттям пропорції, для реалістичності фігур та отримання оригінальних фактур експериментує з різними матеріалами — керамічною масою, деревом, каменем, кристалічною гумою. Представлена колекція — продовження рефлексії художника на тему південноукраїнського безкоштовного відпочинку, що отримала свій початок ще в проекті “Аквапарк” у 2008 році.
«На цей раз він виділяє абсолютно дикий пацанський відпочинок, — коментує Саша Геллер.— Це одна з небагатьох практик відпочинку, яка в юнацькому віці дає можливість не тільки виплеснути енергію, що безкінечно накоплюється, але і стверджує соціальний статус підлітка. Подібна ініціація властива всьому узбережжю Чорного Моря, місцю, облюбованому Петровим. Якщо тобі слабо зі всіма стрибнути в безодню, залишену турбінами Дніпрогесу, то, в кращому випадку, тобі варто забути про амбіції стати вожаком, а в гіршому, — тебе насильно туди кинуть і видирайся під сміх однолітків, тільки вже сам на сам. Все це пацанське безумство виключає статичність, це наростаюча динаміка під час безглуздих практик, під впливом якої людські тіла набувають недолугих поз, стала визначальним фактором для Петрова».
Інсталяція в людський зріст “Останній Едуард” — найнеочікуваніший аспект проекту, який фундаментально змінює звичну експозицію і сприйняття виставки (2016, авторська техніка).
Три товариша, 2016, кераміка, полімерна смола, керамічна маса
Сірі хижаки, 2015, керамічна маса, камінь, полімерна глина, смола
Колода, 2015, дерево, керамічна маса, метал
Той, хто дивиться, 2016, полімерна маса, оргскло, камінь, метал
Мокрий, 2016, дерево, метал, полімерна глина, склоподібна смола
Хлопчик із акулою, 2015, полімерна маса, смола, камінь
Синхрон, 2015, оргскло, полімерна глина
Селфі, 2016, кераміка, бетон, полімерна маса
Хлопчик із восьминогом, 2016, дерево, полімерна смола, полімерна глина
Голова, 2016, кераміка, полімерна глина, полімерна смола
-
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA Design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн в путешествиях -
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо -
Відродження мистецької спадщини: воркшоп "Ближче. Мозаїка України"
Событие -
Panoptikum Collections на Maison et Objet: сила українського колекційного дизайну
Событие